BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Balık Oltayı Kontrol Etmemizi Bekliyordu :

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Her işte olduğu gibi, balık avı da ancak inanarak yapıldığında başarılı olur. Aynı zamanda inanç kısmetin geldiğinin bir göstergesidir. Başarıyı gölgeleyen de tereddüttür. Tereddütün olduğu yerde başarılı olmak neredeyse imkansıza yakındır. İnanç ile tereddüt bir arada olmaz. Yoksa problemleri hesaplayıp önceden tedbir almak, inancın bir göstergesidir. Kafası karışık olanın bulunduğu yer ise, tereddüt alanıdır. İnananın tereddütleri olmaz. Ancak çözümlenecek problemleri olur. İnançlı kişi için her problem çözümlenebilirdir. Sonuçta tereddüt kalmaz. Geriye başarı için çaba harcamak kalır. Başarı, çabaya aşıktır. Çaba da, başarı da kısmetin asli unsurlarıdır

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Balık Avı Rezervasyonu Yaptırmak İstiyorum

Adam, kafasında her türlü problemi çözmek için plan yapmış. Sonra da gereken çalışmaları yaparak hazırlanmış. Bu şekilde büyük balık avı rezervasyonu için beni aradı. Çünkü artık büyük balık avı yapmak istiyordu. Büyük balık avı yapmak için inancı tamdı. Geriye tecrübe kalıyordu. Tecrübe için de bize rezervasyon yaptırdı. Bu aşamada bizim tecrübemize güveniyordu. Daha rezervasyon esnasında onun inancı bize de geçti. Geriye balık avına çıkıp kısmetimizi aramak kaldı. 

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Ancak Kısmetini Arayan Balık Avlayabilir

Adam piyango almamış kendisine çıkmasını hayal ediyor. Çıkmayıncı da kadere kahrediyor. Mutsuzluk başarı getirmez. Mutsuzluk, yenilgiyi kabul etmişliğin göstergesidir. Hayat pes etmeyenleri sever. Herkes onların başarılarını konuşur. Sanki onlara başarı başkalarından miras kalmış gibi. Oysa onlar başarı için çok çalışırlar. Hayatları çok çetin problemleri çözerek geçer. Her çözülen problem onları çok mutlu eder. Zaten hayatı keyifli kılan, her gün ufak da olsa başarılar elde etmektir.

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Yapacağı İşte başarılı Olacağına İnanmak

Bu balık avında arkadaşlarımız, balık avı yapacaklarına inanarak geldiler. Bu hem kurdukları cümlelerden, hem de eylemleriyle belli oluyordu. Sahilden onları tekneye aldığımda hevesle yerlerine oturdular. Oltaları hazırlamamı izlediler. Bu şekilde balık avına başladık. Adrasan Fenerine geldiğimizde ilk yemlik balık oltadaydı. Onu büyük bir itina ile çekip tekneye aldık. Arkadaşlarımız çok mutlu oldular. Sonra biraz ileride ikinci yemliği aldık.

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Sulu Adada Büyük Balık Avı

İkinci yemlik balıktan sonra büyük balık avına başlayacağımız Sulu Ada meramıza doğru hızlıca yol aldık. Sulu Adada bir tane canlı yem almak için yavaşladığımızda balık oltadaydı. Akya Oltası ile canlı yemi hazırlayıp büyük balık avına başladık.

BALIK OLTAYI KONTROL ETMEMIZI BEKLIYORDU

Balon Balığı riskine karşı önce derin suyu çekmeye başladık. Biraz sonra genç arkadaşımız kıyıya yaklaşmayı önerdi. “Çocuktan al haberi” diyerek genç arkadaşımızı ve babasını balon riskine karşı uyararak “risk almak istiyor musunuz” dedim. Çünkü kıyıda Akya yoksa, canlı yemi balonlara kaptırma olasılığı vardı. Riski kabul ettiler. Ben de teklif çocuktan geldiği için hiç tereddüt etmeden, aksine büyük bir istek ile kıyıya yaklaşma başladım. Kıyıya yaklaştıkça balon saldırısı olmayınca, Akya ihtimalinin arttığını bilerek her türlü riski almaya başladım. Bu kadar kıyıda büyük balık aramayı özlemiştim.

Oltayı Kontrol Edelim Mi

Bazı yerlerden geçerken oltada ufak hareketlenmeler oluyordu. Bir süre sonra canlı yemin durumunu merak etmeye başladık. Sonunda oltayı kontrol etmeye karar verdik. Yavaşlayarak oltayı çekmeye başladık. Arkadaşımız kontrol yapacağımız için oltayı hızlıca çekmeye çalışıyordu. Ona yavaş çekmesini söyledim. Çünkü daha önceki yemi kontrol etmek için çekişlerimizde pek çok büyük balık avlamıştık. Arkadaş biraz yavaşlayınca önce kamış gerildi. Sonra kaloma kısa bir süre aktı. Oltanın ipini kontrol için bana uzatmasını istedim. İpe dokunduğumda Akyanın gücünü elimde hissettim. Zaten ondan sonra hızla kaloma boşaltmaya başladı. Hemen tekneyi rölanti hızında açığa doğru çıkarmaya başladım. Zaten önümüzde de oltayı takma riski olan yükselti vardı.

Sakin bir şekilde balıkla mücadele ederek tekneyi açık suya çıkarmaya devam etti. Akıntı bizi takılma riski olan denizin içindeki yükseltiye doğru sürüklemeye çalışırken, balıkta mücadelesi ile bize yardımcı oluyordu. Bu şekilde akıntı riskini bertaraf edip açık suya doğru güvenle çıkmaya devam ettik. Böylece denizin içindeki yükseltiyi geçip derin suya çıkınca rahatladık. Tekneyi durdurup motoru kapattım. Artık akıntı motorun yaptığını bizim için yapıyordu. Bu durumda problem kalmamıştı. Bu aşamadan sonra odağımız balıkla mücadele oldu. Keyifle balıkla mücadeleye devam ettik. Böylece balık teknenin altında göründü. Suyun içinde dönerek kabarcıklar çıkarıyordu. Sonunda balığı tekneye yaklaştırıp içeri aldık. Böylece arkadaşlarımız balık avı turuna gelirken hayal ettikleri her şeyi en güzel şekilde yaşadılar. Mutluluklarına diyecek yoktu.

İnancın zaferi büyük Akya avı oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/zf4ZQ6niCk4

Balık Oltayı Kontrol Etmemizi Bekliyordu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.