BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU

Bayanların Balık Avı Tutkusu :

BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU

Gelecek nesillere doğa, deniz ve balık sevgisinin kazandırılmasının en kolay yolu bayanların bu aktiviteye yönlendirilmesinden geçmektedir. Bayanları bu aktiviteye kazandırdığımızda, gelecek nesilleri de kazanmış oluruz.

BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU

Doğa, deniz ve balık sağlıklı nesillerin yetişmesi ve hayatımızın güzel bir ortamda geçmesi için çok önemli unsurlardır. Bu üç unsurun korunup gelecek nesillere aktarılabilmesi için geniş kitle tarafından kullanılıp, yine aynı kitle tarafından korunması gerekir. Devamlılığın yolu budur. İstifade eden aynı zaman da koruyan da olmalıdır. Bu sayede devamlılık sağlanarak nasıl geliştirileceğinin planları yapılabilir.

BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU

Bayanların balık avı tutkusunun geliştirilmesi, balıkçılığın ve balıkçılık turizminin geliştirilmesi adına da çok önemlidir. Bayanların bu aktiviteye yönelmesiyle daha geniş kitleler balık avı turizmine yönelerek bu sektörün büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Geniş kitlenin katılımıyla balıkçılığımız gelişip artan bilgi ile daha doğru kararlara dayalı uygulamalar devreye girebilecektir.

BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU

Bayanların Balık Avı Aktivitesine Katılması

Bayanların balık avı turizmine katılmasıyla çevre büyüyüp gelişirken kalitesi ve seviyesi de yükselecektir. Bunu çıktığımız turlarda yaşayarak görmekteyiz. Bayanlar balık avı olayına biraz daha insancıl baktıklarından fazla balık alınması ve israfların önüne daha kolay geçilebilmektedir. Yakala bırak yönteminden en fazla mutluluk duyan bayanlar olmaktadır. Bu yolla israf kolayca önlenebildiği gibi, ihtiyaç fazlası balığın alınmasının önüne de geçilebilmektedir. Balık avının sürdürülebilir olmasında israf en öncelikle engellenilmesi gereken konudur. Denizden fazladan alınmayan bir balık bile çok şeyi değiştirebilme potansiyeline sahiptir.

Ayrıca balık avı yöntemlerinin uygulanmasında ve geliştirilmesinde bayanlarında devreye girmesi iyi olacaktır. Böylece konu hakkında düşünen ve uygulama yapan insan sayısı artacaktır. Yeni fikirler üretmek, onları daha geniş kitlelerle tartışarak daha güçlü çözümleri ortaya koyacaktır. Geniş kitlelerin katılımıyla yeni fikirleri geliştirmek daha doğru bir yöntemdir.

Bir fikir üretirken ve onun uygulamaya geçirirken farklı bakış açıları her zaman çok yol gösterici olmaktadır. Farklı bakış açısı, yeni fikir ve uygulamalar anlamına gelmektedir. Yeniliklerle gelişip daha iyiye doğru yol almak mümkündür.

Balık Avı Bayanların Gözdesi Olduhttps://youtu.be/4vSMjowAj_M

Bayanların Balık Avı Tutkusu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BAYANLARIN BALIK AVI TUTKUSU için 4 cevap

 1. gönül der ki:

  Bayanların her konuda olduğu gibi balık avı turlarına da katılması çok güzel. Sizce bayanlar ne kadar başarılı?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Size katılıyorum bayanların balık avı turlarına giderek daha fazla oranda katılıyor olması, hem sosyal olarak, hem de psikolojik olarak toplum üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Aynı etkileri bayanların kendilerine güvenlerinin artması ve sosyal yapı içinde daha güçlü bir yerde konumlanmaları açısından da çok önemlidir. Kendilerine daha çok güvenen yetenekli ve başarılı bayanlar, aynı şekilde yeni nesillerin de aynı özelliklerle yetişmesini de sağlayabilecektir. Bayanlara yönelik yapılan bir birim olumlu yatırım, gelecek nesillere on birim, yüz birim olarak yansıyacaktır.

   Ayrıca bayanlar balık avı turlarında gerçekten çok başarılı sonuçlar almaktadır. Bunun çok fazla örneğini balık avı turlarında bizzat yaşayarak görmekteyiz.

 2. ilker koner der ki:

  balık turuna nasıl katılabiliriz.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.