DONUS YOLUNDA BUYUK BALIK AVI

Dönüş Yolunda Büyük Balık Avı :

DONUS YOLUNDA BUYUK BALIK AVI

Balık avına düşük enerjiyle başlamak her zaman avı olumsuz etkiler. Havanın sert olduğu günlerde denize çıkmak zordur. İnsanlar ıslanmak, dalganın etkisiyle sallanmak ve denizle mücadele etmek istemez. Bu durum balık avı isteğini kırıp insanı tereddütlü hale getirebilir. Bunda en büyük etken korkulardır. Korkular insan hayat kalitesini düşüren en önemli etkenlerin başında gelir. Bir uyuşturucu alışkanlığı kadar hayatımıza olumsuz etkisi vardır. Bu sebeple bunlardan kurtulmak gerekir.

DONUS YOLUNDA BUYUK BALIK AVI

Balık avı hava şartlarının sertliği yüzünden biraz isteksiz başladı. İsteksizliği üzerimizden atmamız biraz uzun sürdü. İsteksizliği atana kadar oltalara balık da vurmadı. Ne zaman biraz çay içip keyiflenmeye başladık, balık kalomayı boşaltmaya başladı. Yemlik balıkların gelmesi, büyük balık avı için yolu yarıladığımız anlamına gelmekteydi.Bu durum ilgimizin tamamen balık avına yönelmesini sağladı. Artık balıktaydık. Koy içinde kaldığımız ve dışarı çıkmadığımız için havanın sertliği bizi çok ilgilendirmiyordu.

DONUS YOLUNDA BUYUK BALIK AVI

Öğlene kadar koy çıkışına yakın dolaşarak yemlik balık arayışımızı sürdürdük. Saat 11.00 gibi Akya oltasını hazırlayıp Akya avı için dolaşmaya başladık. Saat 12.30 olmuş hava iyice sertleşmişti. Tura devam etmek veya dönmek konusunda kararsızdık. Dalgaların koy çıkışında iyice büyümesi ve koy içine dönmesiyle dönme kararı aldık. Geniş bir daire çizerek dönüşe geçtim. Rotayı tam koy içine çevirmeye çalışırken kaloma şiddetle akmaya başladı.

DONUS YOLUNDA BUYUK BALIK AVI

Tam Dönüşe Geçerken Büyük Balık Avı

Umutların kesilip balık avlama baskısından uzaklaşıldığında balık gelmez mi? İşte tam da bugünde öyle oldu. “Hadi artık dönelim” demeye başlamıştık. Akya kalomayı boşalttıkça bizde yeniden balık avı ortamına geri döndük.

Büyük balıkla olan mücadelemiz oldukça çetin geçti. Herkes oltayı sırayla çekti. Mücadele 15 -20 dakika kadar sürdü. Sonunda Akya’yı tekneye aldık. Keyifler yerine gelmişti. Büyük balık avı her zaman yapılma imkanı olmadığı için insanı çok mutlu eden  bir avdır. Arkadaşlar ilk büyük balıklarını avlamış olmanın ruh haliyle çok mutlu olmuşlardı.

Dönüş Yolunda Büyük Balık Avı

Büyük Balık Avı Son Anda Kısmet Olduhttps://youtu.be/W937ILKEk54

Dönüş Yolunda Büyük Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.