BUYUK BALIGA YEM OLMAYACAKSA SAL GITSIN

Büyük Balığa Yem Olmayacaksa Sal Gitsin :

BUYUK BALIGA YEM OLMAYACAKSA SAL GITSIN

Büyük balık avı yapabilmek için öncelikle avımıza yem balığı avıyla başlarız. Yem balığı avı büyük balık avına kıyasla kolaydır. Balık avı turuna başlarken, öncelikle bu avı nasıl yapacağımız uygulamalı olarak anlatırız. Bu sayede katılımcılar av boyunca neyi, nasıl yapacağımızı öğrenmiş olurlar. Yem balığı avı boyunca da anlattığımız her şeyi tekraren yapmış oluruz. Böylece avcılarımız teknede çıkrık makine kullanımını öğrenmiş olur. Bu aşamada öğrenilen en önemli bilgi “kaloma bilgisi” dir. Kaloma bilgisi olmadan büyük balık avlanamaz. Yem balığı avını bitirdiğimizde katılımcılarımız büyük balık avı için olabildiğince hazır olurlar.

BUYUK BALIGA YEM OLMAYACAKSA SAL GITSIN

Hangi Balıklar Yem Balığı Olamaz

  • Yem için büyük olan balıklar,
  • Yumurtalı olan balıklar,
  • Ton balığı, Mavi Yüzgeçli Orkinos yavruları gibi çok büyüyen balıklar,
  • Avlamayı düşündüğümüz balığın tercih etmediği her türlü balık,

yem balığı olmaz.

BUYUK BALIGA YEM OLMAYACAKSA SAL GITSIN

Yem olmayacak kadar büyük balıklar yem balığı olarak kullanılamaz. Ancak akşam yemeği olur. Eğer katılımcılar bu balığı yemek için almak istiyorsa geri salarız. Bu videoda yaptığımız gibi… Bu sayede sürdürülebilir balıkçılık mümkün olur.

BUYUK BALIGA YEM OLMAYACAKSA SAL GITSIN

Yumurtalı olan hiçbir balığı alma taraftarı değiliz. Bu yüzden balık avı turlarımızda oltamıza takılan yumurtalı olduğunu gördüğümüz balıkları katılımcıların gönüllü katılımı ile geri salarız. Bu sayede hem üst düzey amatör balıkçılık kültürünü oluşturmaya çalışırız, hem de katılımcının yaptığı işte bilinçlenerek daha fazla tatmin yaşamasına vesile olmak isteriz. Bu çabamız son yıllarda daha fazla kişi tarafından uygulanmaya başladı. Hatta Adrasan’da balık avı turu yapan diğer arkadaşlarda da bu dururumu gördükçe mutlu olmaktayım. Biz doğru olanı yapalım, ardımızdan gelen çok olur. İnsanoğlu yaratılış itibari ile yok etmekten çok yaşatmak eğilimindedir. Yaşatmakla ilgili her eylemden dolayı mutluluk duyarlar.

https:/youtu.be/5ERqcM2dKOo

Hangi Balıkları Denize Geri Salarız

  • Katılımcının almak istemediği hemen her balığı geri salarız,
  • Yasal limitten daha büyük olsa bile, çok büyüme ihtimali olan belli boyu geçmemiş her balığı geri bırakmak eğiliminde oluruz.
  • Yumurtlama zamanı dışında olup yasal olarak avının yapılması serbest olsa bile yumurtalı olduğunu fark ettiğimiz balıkları geri salarız.
  • Yaşama çabası çok yüksek olan ve kurtulmak için normalin çok üstünde çaba harcayan, hayata çok bağlı olan balıkları geri salarız. “Maden yaşamayı bu kadar çok istiyorsun git yaşa” deyip denize iade ederiz. Bizi en fazla tatmin eden, hafızamızdan hiç silinmeyen ve her fırsatta anlatmaktan büyük keyif aldığımız avlarımız bunlardır.

İnsanın hafızasından hiç silinmeyen avlar ya kaçırılan avlardır, ya da geri bırakılan avlardır. Yani oltaya takılan balığın hala yaşadığı avlardır. Yoksa yakalayıp tekneye alıp yediğimiz balıkları kısa süre sonra unuturuz. Çünkü bu türden avlarımız çok fazladır. Balık avında daha üst düzey tatmin olmak istiyorsak sportif balıkçılık yapmalıyız. Gerik bıraktığımız için denizde yaşamını sürdüren her balık büyüyüp çoğalarak bizim ava yapmamızı mümkün kılar.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/R99MXEY8X4U

Büyük Balığa Yem Olmayacaksa Sal Gitsin

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.