BUYUK BALIK AVINDA TEKNENIN ALTINDA DONEN BALIGA DOYUM OLMAZ

Büyük Balık Avında Teknenin Altında Dönen Balığa Doyum Olmaz :

BUYUK BALIK AVINDA TEKNENIN ALTINDA DONEN BALIGA DOYUM OLMAZ

Büyük balık avı yapmak zor bir iştir. Balık avı hakkında pek çok şey bilmek gerekir. Masrafı çoktur. Öğrendikçe pek çok detay devreye girer ve maliyetler yükselir. Daha büyük balıklara yöneldikçe daha büyük tekne, daha güçlü takımlar ve daha uzak mesafelerin hızlıca alınması gibi maliyet unsurları devreye girer. Bütün bu zorluklar aşılıp büyük balık avlandığında duyulan hazzın tarifi yoktur. Artık bütün bu zorlukları aştığınız için mi sevinirsiniz. Başarılı olduğunuz için mi sevinirsiniz. Yoksa içinizde duyduğunuz kazanma duygusuyla mı sevinirsiniz. Belki de hepsi için sevinirsiniz. Bu hisler kişiden kişiye değişebilir.

BUYUK BALIK AVINDA TEKNENIN ALTINDA DONEN BALIGA DOYUM OLMAZ

Büyük Balık Avının En Çok Hoşa Giden Kısmı Nedir

Balığın teknenin altında dönmeye başladığı kısımdır. Bu anda avladığınız balığın ne olduğunu açıkça görürsünüz. Büyük balık avında neyle mücadele ettiğini bilmek çok önemlidir. Çoğu zaman şu cümleyi kurarız. “Balığı göreyim sonrasında gitse de olur”.

Avladığımız balığı görüp onun teknenin altında dönüşünü seyretmek çok güzeldir. O muhteşem balıkla ilk karşılaşma anıdır.

Teknenin Altına Gelen Balığın Doyumsuz Güzelliği

Avladığımız balığı görüp onun teknenin altında dönüşünü seyretmek çok güzeldir. O muhteşem balıkla ilk karşılaşma anıdır. Ayrıca balığın tepkilerini öğrenmek için güzel bir fırsattır. Bu anda balığı izlerken onun ne kadar muhteşem bir canlı olduğunu görüp saygı duymaya başlarız. Bu görüntü bizim balık avına doymamızı sağlar. Bu görüntü karşısında önce gözümüz doyar. Sonrasında ne kadar çok kişiyi doyurabileceğini düşünürüz. Bu duygularla balık avını sonlandırmaya karar veririz.

BUYUK BALIK AVINDA TEKNENIN ALTINDA DONEN BALIGA DOYUM OLMAZ

Gözü Doyanın Karnını Doyurmak Kolaydır

Balığı tekneye aldığımızda insanların balığa dokunma şansı olur. Bu temas insanların balığı daha çok sevmesini sağlar. Artık avcı ile av arasında bir bağ oluşur. Avcı bu aşamadan sonra avladığı balığın nereye ait olduğunu düşünmeye başlar. Bu kadar büyük balığı almanın hakkı olup olmadığını sorgular. Tam bu şamada “bu balığı geri mi bıraksak” demeye başlar.

Balık avında ilk avlanan balığın alınması gerektiğini düşünürüm. Özellikle bu ilk balık avcının ilk avladığı büyük balığıysa. Sonrasında zaten herkes yorulduğu için pek ava devam etme isteği olmaz. Olursa da avlanan balık ne olursa olsun geri bırakmak koşuluyla ava devam ederiz. Zaten ikinci balık avından sonra kimsenin balık avına devam edecek gücü ve isteği kalmaz. İlk balıkla gözü her anlamda doyanın ava devam etme konusunda çok fazla isteği kalmaz. Ava katılanlar artık avladıkları balık için Allah’a şükrederler.

Teknenin Altında Dönen Büyük Balık Videosu: https://youtu.be/Vck0lPDIics

Büyük Balık Avında Teknenin Altında Dönen Balığa Doyum Olmaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.