CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Canlı Yemimi Yiyen ve Oltaya Takılmayan Akyayı Ölü Yemle Avladım :

Yeni Shimano Oltayla Güzel Bir Büyük Balık Avı Hayali

Bu balık avına yeni aldığım Shimano çıkrık makineyi denemek için çıktım. Sabah erkenden Adrasan Koyunda yol alırken yemlik balık avına başladım. Yönüm Sulu Adaydı. Koydan çıkarken bir yemlik balık almıştım. Sulu Adaya giderken yolda da bir balık aldım.

CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Sulu Adaya giderken açıklarda çokça Yazılı Orkinos oynağı vardı. Özellikle açıklarda av yapmak çok daha kolaydı. Sulu Adaya yaklaştığım esnada aldığım yemlik balığı canlı yem olarak hazırladım. Büyük balık avı yapmak için hemen mavi derinliklere saldım.

CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Büyük Balık Avı Canlı Yemle Başlıyor

Büyük balık avına Sulu Adanın açığından başladım. Yem canlı olduğu için hızlı hareket etme şansım vardı. Hızlı hareket ederek daha çok yeri dolaşabilirken, yemi Balon Balıklarından da koruyabiliyordum. Adanın etrafında bir süre dolaştıktan sonra Beş Adalar yönüne doğru gitmeye başladım. Bu istikamette 30 – 50 Kg arası Orkinos ve diğer büyük balıkları avlama ihtimalini değerlendirmek istiyordum.

CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Orkinos ve diğer balık ihtimalini değerlendirmek için bir saatten fazla bu bölgeyi çektim. Hareket olmayınca Kelleci Koyunun açığına doğru gittim. Hava çok güzeldi. Yeni oltayı denemenin heyecanı vardı. “Mutlaka güzel bir hareket olacak” diye düşünüyordum. Bu güzel oltanın hakkını vermek gerekiyordu. Güzel bir büyük balık iyi olurdu. Bu düşüncelerle Kelleci Koyunun açığında oltaya biraz dip yaptırmak için yavaşladım. Oltada hareket olmaya başladı. Acabalarla biraz duraklayınca oltaya vuran balığın Balon Balığı olduğunu anladım.

CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Canlı Yemi Kaybedince Ölü Yemler Çare Oldu

Canlı yem artık parçalanmış bir ölü yem olmuştu. Ama bu durum büyük balık avı yapmama engel değildi. Tekneye yol verdim. Hızlanınca oltada daha güçlü bir hareket oldu. Ama mücadeleye başlayınca çabucak kurtuldu. Oltayı çekip Balon Balığını serbest bıraktım. Oltaya vuran ama Balon Balığıyla beraber çekemediğim büyük balığın peşine düşmeye karar verdim.

CANLI YEMIMI YIYEN VE OLTAYA TAKILMAYAN AKYAYI OLU YEMLE AVLADIM

Canlı yemden geriye pek bir şey kalmamıştı. Sabah avladığım yemlerden biriyle oltayı hazırladım. Tekrar maviliklere salarak 2 – 7 mil arası hızları deneyerek çekmeye başladım. Önce oltanın biraz dip yapmasını bekliyor sonra hızlanarak dipteki büyük balıkların dikkatini çekmeye çalışıyordum. Oltayı attıktan 3 – 5 dakika sonra büyük balık kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Oldukça güçlü mücadele ediyordu. Balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmak için açığa doğru 5 – 10 dakika kadar yol aldım.

Yeni Shimano çıkrık makine çok güzel çalışıyordu. Balığın bu gücüne rağmen kolayca çekebiliyordum. Bir ara balığı fazla zorlamamak için kalomayı biraz gevşettim. Balığın gücü artık iyice azalmaya başlamıştı. İyice yorulduğuna kanaat getirince teknenin yanına yanaştırdım. Suyun içinde çok güzel gözüküyordu. Bir süre suyun içinde seyrettikten sonra Akya’yı tekneye aldım. Bir oltaya, bir balığa bakıyordum. Yeni olta tamda düşündüğüm gibi güzel bir av yapmama vesile olmuştu. Güzel bir av yapmış olmanın mutluluğuyla evin yolunu tuttum. Darısı her büyük balık avı yapmak isteyenin başına…

Canlı Yemimi Yiyen ve Oltaya Takılmayan Akyayı Ölü Yemle Avladım

Canlı Yemle Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Canlı Yemimi Yiyen ve Oltaya Takılmayan Akyayı Ölü Yemle Avladım

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.