BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI

Büyük Balık Avının Hayret Veren Mücadelesi :

Büyük balık avını hayal olmaktan çıkarmanın yolu, bir bilenle büyük balık avına çıkmaktır. Bilen kişinin rehberliğinde yapılacak avda büyük balığın avlanma teknikleri uygulamalı olarak öğrenilir. Teorik bilgi bir yere kadar mesele hakkında bilgi verse de, asıl mesele uygulamada anlaşılabilir. Bu yüzden önce olabildiğince çok kaynaktan teorik bilgiye ulaşılmalı, konu etraflıca araştırılmalı ve sonra da usta bir rehber eşliğinde uygulama yapılmalıdır. Bu uygulama esnasında kısmet varsa avda yapılarak ilk tecrübeler edinilmelidir.

Bilgi üst düzeye yükseltilip, uygulamayla pekiştirildikçe büyük balık avına olan inanç artar. Buna bağlı olarak av verimliliği de artar. Balık avı kısmet işidir.

BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI

Bu Kısmeti Elde Etmenin Aşamaları

 • Önce teorik bilgi,
 • Sonra uygulama,
 • Yapılan avlarla elde edilen tecrübeye bağlı olarak ava dair artan inanç,
 • Her işte olduğu gibi pozitif yaklaşım ve başka hiçbir kimseyi kıskanmamak,
 • Bir de bunlara avda kullanabileceğimiz en kaliteli malzeme ve teçhizatı eklemek gerekir.
BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI

Balık avına en uygun merada, denize ve balık avına uygun bir tekneyle açıldığımızda keyifle av yapma şansımız olur. Artık geriye kafa dengi bir balık arkadaş, güzel yiyecek ve içecekler kalır. Bu şekilde çıkılan avda bir de trofe bir balık avı yapılırsa, keyfinize diyecek olmaz.

BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI

Büyük Balık Avının Hikayesi

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Kısa bir olta kullanım eğitiminden sonra yemlik balık avı başladık. Sulu Adaya kadar ve ada etrafında üç adet yemlik Palamut avı yaptık. Sonra büyük balık avına başladık. Sulu Ada ve çevresinde oltamıza sadece Balon Balıkları vurdu. Birkaç Balon Balığını çekip geri bıraktık.

BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI

Balon Balığı avı daha önce büyük balık avı yapmamış arkadaşlar için çok güzel av tecrübesi olur. Hem büyük balık mücadelesi yaşamak, hem de balığı çekerek çıkrık makine kullanım tecrübesi edinmek için bulunmaz fırsattır. Bu tecrübelerden sonra büyük balık oltaya vurduğunda en azından acemilik atılmış olur.

Sulu Adada sonuç alamayınca Kelleci Koyuna geçtik. Koyun açığını çekerken kaloma boşalmaya başladı. Gelen Akya’ydı. Ama çok fazla çekmiyordu. Bunun iki sebebi vardı. Birincisi; balık oltaya atladığında zemine çok yakındık. İkincisi; hemen şoka girmişti.

Aradan 5 – 6 dakika geçmiş ve biz tekneyi taşlık bölgenin dışına almıştık ki, balık şiddetle mücadele etmeye başladı. İlk baştaki sakin halden sonra hırsla mücadele eden balık karşısında bu sefer avcı arkadaşlar şoka girdi. Balık bastıkça çabucak yorulmaya başladılar. Yorulan oltayı diğerine vererek dinlenme şansı buluyordu. Neden sonra takım gözüktü. Zaten arkadaşlarında daha fazla mücadele edecek takat kalmamıştı. Balığı tekneye aldığımızda çığlıklar uzaklardan bile duyulacak düzeydeydi. Artık herkes rahatlamıştı.

İnsanları Şok Eden Akya Avıhttps://youtu.be/_Drq-sZCorQ

Büyük Balık Avının Hayret Veren Mücadelesi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVININ HAYRET VEREN MUCADELESI için 2 cevap

 1. SEREN- ÖMER der ki:

  30 Nisan 2016 Antalya’ dan, Adrasan’a doğru yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sabahın 05:00 sularında başlamıştı. Adrasan’a girdiğimiz andan itibaren hepimizi denizin mavisi, doğanın yeşilliği, tabiatın kusursuzluğu, güneşin ışıltısı adeta büyüledi. Ankara’dan geldiğim için benim amacım sadece denizin, doğanın tadını çıkarmaktı. Menderes Bey’in dediği gibi balıkta tutarsak bizim için bonus olacaktı.

  Saat 06:30 da denize açıldık. Sabırla beklemeye başladık. Balık tutmak sabır ve kısmet işidir. Ben pek sabırlı bir insan değilimdir. O yüzden belki de balık tutmayı çok seviyorum. Sabırlı olmayı öğretiyor insana. Hiç bir şey düşünmeden insan duramaz. Birçok şeyi bir anda düşünür ve kendini iyice strese sokar.
  İşte o an gelmişti. Hayatın karmaşasındaki stresten uzak, sadece oltanıza bir canlının takılmasını sabırla bekliyorsunuz. Bundan daha güzel bir terapi yöntemi olabilir mi? Bilemiyorum.

  Sabırla beklerken o an geldi. Ben acayip heyecanlandım. Ama ilk olarak oltamıza Balon Balığı takıldı. Her ne kadar yemimizi yemeye çalışsa da, Menderes Bey’ in tecrübesiyle Palamut’umuzu kurtarmayı başardık.

  Aradan baya zaman geçti. Yaklaşık 2 saat sonra oltam yine hareketlenmeye başladı. Tabii benim içim kıpır kıpırdı. Biraz mücadeleci bir Akya Balığı çıktı. Bizi yarım saat uğraştırdı. Ben tuttum. Ömer yordu, Özgür denizden çıkardı. O derece mücadeleciydi.
  Akya Balığını denizden çıkarırken suyun yüzeyinde gördüğümüz anda, yaşadığımız mutluluk paha biçilemezdi. Herkesin mutlaka bu duyguyu yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Benim bu duyguyu yaşamamı sağladığı için ve hayatımın en mutlu günlerinden birini yaşattığı için öncelikle eşim Ömer’e, esprileriyle bizi kahkahalara boğan canım arkadaşımız Özgür’e ve tabii ki engin tecrübesiyle bizi aydınlatan Menderes Bey’e çok teşekkür ederim.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Umarım bu duyguyu yaşamak her büyük balık avı yapmak isteyen amatör balık avı sevdalısına nasip olur. Kısmetinizin her daim bol olması dileğiyle…

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.