BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI

Büyük Balık Avlama Arzusunu Azmiyle Gerçekleştirdi :

Büyük balık avı yapan katılımcılar balık avına büyük bir azimle gelirler. Balık avı yapacaklarına olan inançları çevrelerindeki insanları da olumlu etkiler. O kadar istek ve arzuyla dolu olurlar ki, avı yapmaları kaçınılmaz olur. Bu şekilde tekneye binerler ve “biz büyük balık avlamaya geldik” derler. Onların inancı bizi de şevke getirir. Bizde tecrübemizi ortaya koyarak beraberce bu avı gerçekleştiririz. İşte bu istek, arzu ve tecrübenin birleşimi kısmeti oluşturur. İşte kısmet böylesi bir bütünlük içinde gerçekleşir. Asla tesadüfe olmaz.

BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI

Tesadüfen Oltaya Büyük Balık Atlar Mı

Tesadüfe oltamıza balık vurabilir. Ama biz her şeyimizle ava hazır değilsek, avımızı kaçırırız. Güzel bir kaçırma hikayemiz olur. Pek çok avcının olduğu gibi. Büyük balık asla tesadüflerle gerçekleştirilemeyecek kadar bilgi, tecrübe ve uygulama kabiliyeti ister. En ufak aksaklıkta balık oltadan ayrılarak özür yaşantısına döner. Bize ise kaçırma hikayesi kalır. Ayrıca her av yeni bir maceradır. Her avın kendine özgü çözümlenmesi gereken gizemleri vardır. Anlık çözümlerin üretilemediği yerde av biter. Balık kaçar.

BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI

Balık Avına Olur Mu Olmaz Mı Diye Çıkılırsa

Balık avına çıkarken “balık avı yapma ihtimalimiz nedir?” diye soruluyorsa, “lütfen siz gelmeyin” deriz. Arkadaşlar büyük bir şaşkınlıkla “niye” diye sorarlar. “Çünkü 17 sene içinde bu tür olumsuz sorularla ava başladığımızda, sadece 2 (iki) avda büyük balık avı yapabildik” deriz.

Şüphe ve tereddüttün olduğu yerde başarı yeşeremez.

Başarı sadece ona inananların yanında olur. Bir işi yapma isteği içimizde varsa, o işi başaracağımıza inanmaya başlayabiliriz. Başarı, bazen büyük bir arzuyla oluşan odaklanma sonucu gelir. Bazen de uzun denemeler sonucunda edilen tecrübeler neticesinde oluşan odaklanma sonucu gelir. Her iki durumda da ortak nokta başarıya odaklanmaktır.

BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI

Büyük Balık Avlamaya Geldik Diye Çıkılırsa

Bu cümleyi şöyle yorumlayabiliriz. Bizim balık avı yapacağımıza inancımız tam. Ayrıca sizin tecrübenize de güveniyoruz. Bizim isteğimiz, sizin tecrübeniz ile birleşirse bu iş olur. Hadi yapalım.

BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI

Pozitif Enerjinin Gücü

Allah bir işi yapmayı bir kimseye nasip etmişse, o işi ona kolaylaştırır”. İşte bu bağlamda pozitif enerji kendini gösterir. İnsan içinde o işi başarmak konusunda büyük bir enerji hisseder. Bu büyük enerjiyle başlanan her iş insana kolay gelir. Çünkü her güçlük tam vazgeçme aşamasının bir adım sonrasında kolaylaşır, çözüme ulaşılır. Hayat mücadele etmeyi sevene kolaydır. Mücadeleden kaçmayı tercih eden için ise çekilmezdir. Keyifle yapılan en zor iş bile insana büyük mutluluk verir. İnsan alışılmış performansının üzerine çıkarak başardığı her işten dolayı kendini hem mutlu, hem de başarılı hisseder. İşte pozitif enerji bu başarıların temel kaynağıdır.

Azimle Büyük Balık Avında Başarıyı Yakalamak

İnanarak çıkılan balık avından eli boş dönmek neredeyse mümkün değildir. Ancak inanarak çıkılan balık avından inanılmaz bir av yaparak mutlu, mesut dönmek mümkündür. Bu çıktığımız balık avında aynen bu düşünceler hakimdi. Arkadaşımız avı yapacağına o kadar inanmıştı ki, en son noktanın bir adım ilerisine geçmek gerektiğini çok iyi biliyordum. Tam da öyle yaptık.

Son meramız olan Adrasan Fenerine yaklaşırken oltadaki yemi Balon Balığına kaptırdık. Başka yemimiz yoktu. Bütün umutların tükendiği bir andı. Adrasan Fenerin açığında yem balığı çekmeyi teklif ettim. Daha 3 – 5 dakika olmadan yem balığı oltadaydı. Hemen canlı yemle Akya Oltasını hazırladık. Adrasan Fenerinin açığını çekmeye başladık. Meğer büyük balık bize orada randevu vermiş. Sonunda doğru yeri ve zamanı bulmuştuk. Kaloma sesi bize en güzel müziğin verdiği keyfi veriyordu. Güzel bir mücadele sonucu Akya teknedeki yerini aldı. İşte azmin zaferi…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/jiSkuwa04Zc

Büyük Balık Avlama Arzusunu Azmiyle Gerçekleştirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVLAMA ARZUSUNU AZMIYLE GERCEKLESTIRDI için 2 cevap

 1. Berkay der ki:

  Büyük balık avı yapabilmek için nasıl bir yol izlememiz gerekir? Basit aşamalar halinde sıralamanız mümkün mü?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Büyük balık avı yapabilmek için eğitim şarttır. Yoksa belli bir düzeye gelene kadar bir sürü masraf yapmak ve uzun bir süre boşa kürek çekmek gerekebilir. Boşa kürek çekmekten ve gereksiz masraftan kurtulmak için eğitim zorunluluktur. Bu eğitimlerde neyin size daha uygun olacağına karar verme şansınız da olur.

   Eğitimin Aşamaları:

   – Teknede malzeme kullanımı,
   – Malzemenin en etkin kullanım şekilleri,
   – Size uygun malzemenin ne olacağının anlaşılması,
   – Kaloma kullanımının en iyi şekliyle öğrenilmesi ve uygulamalar yapılması,
   – Büyük balık için yem hazırlığının öğrenilmesi,
   – Büyük balık takımlarının yapımının öğrenilmesi,
   – Büyük balıkta takımların etkin kullanımının öğrenilmesi,
   – Büyük balıkla mücadele şekillerinin öğrenilmesi ve uygulama yapılması,
   – Büyük balığı tekneye alma yollarının öğrenilip uygulama yapılması,
   – Büyük balık temizliği ve pişirilme şekilleri,
   – Farklı uygulamalarla ve farklı usta avcılarla büyük balık avı deneyimini yaşamak,

   Bu aşamalardan sonra usta avcı olmak mümkündür.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.