BUYUK BALIK AVLAMAYA ALISIK OLANLARIN AKYA AVI KEYFI

Büyük Balık Avlamaya Alışık Olanların Akya Avı Keyfi :

BUYUK BALIK AVLAMAYA ALISIK OLANLARIN AKYA AVI KEYFI

Büyük balık avında bir çok kişi ilk avlarında pek başarılı olamazlar. Bunun en önemli sebepleri; tereddüt, korku, şüphe, konsantrasyon eksikliği vb gibi sebepler. Bunlardan büyük bir kısmı uğraşmayı bırakır. Bazıları ise ısrarla bu avı yapma çabasına devam eder. Aslında büyük balık avında başarılı olmanın en temel sırrı ısrarla devam etmektir. Bu kişiler her çıktıkları avda biraz daha bilenirler. Bu bilenme öğrenme, inanma, inat, başarma isteği vb gibi güdülerle başarıyı getirir. Çünkü insanoğlu hatalarından ders çıkararak öğrenmektedir. Çok azı aklını kullanarak yol alır. Denemeleri akıllarında simüle ederler. Bu yüzden çok fazla deneme yapmalarına gerek olmaz. Mesele sonuçta başarılı olmaktır. Her iki yolda insanları başarıya taşır.

BUYUK BALIK AVLAMAYA ALISIK OLANLARIN AKYA AVI KEYFI

Eğer bu kişiler büyük balık avı yapmaya kararlıysalar belli bir olgunluktan sonra av yapmaya başlarlar. İlk başarılı avdan sonra nedense durum değişir. Bence değişmeye sebep olan en büyük etken inancın artmasıdır. Her başarılı sonuç kişinin başarmaya olan inancını artırır. İnanç arttıkça yeni oluşan güçlükler kişiyi yıldıramaz hale gelir. Her çözümleme inancı pekiştirir. Bu aşamadan sonra kişi her türlü problemin üstesinden gelebileceğini düşünür.

BUYUK BALIK AVLAMAYA ALISIK OLANLARIN AKYA AVI KEYFI

Hayatta Sadece Başarıya İnananlar Kazanır

Her sonuca hazır olan başarıya inanabilir. Bu duruma gelebilmek için cesarete, bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç vardır. Bunun için de bir olgunlaşma süreci gereklidir. Bazen içimizden gelen güçlü bir his de bizi başarıya taşıyabilir. Ama negatif enerjiyle başarı elde edebilmenin imkanı yoktur. Başarılı olmanın yolu negatiften pozitife geçen süreçte gerçekleşir. Bir kere pozitif tarafa geçince artık başarı normal bir süreç olmaya başlar.

BUYUK BALIK AVLAMAYA ALISIK OLANLARIN AKYA AVI KEYFI

Pozitif Enerjiyle Gelen Başarı

Bu balık avına çıkarken arkadaşlar geçmiş büyük balık avı tecrübelerine güveniyorlardı. Sonra benim bilgi ve tecrübeme inanıyorlardı. Her ikisi bir araya geldiğinde başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorlardı. Sonuçta onların düşündüğü gibi oldu.

Balık avı turunun keyfini çıkarıp sohbet ederken yemlik balıklarda anlaşma yapmışız gibi oltaya sırayla atlıyorlardı. Artık arkadaşlar bugünkü turda kaç kiloluk bir Akya avlayacağımızın hesabını yapmaya başlamışlardı. Herkes tahminlerini ortaya koydu. Birisi 10 Kg, diğeri 20 Kg tahmini yaptı. Bende 15 Kg dedim.

Artık merakla yarışma sonucunu bekler gibi balığın oltaya takılmasını bekliyorduk. Çok geçmeden kaloma hızla boşalmaya başladı. Beklenen Akya oltadaydı. Mücadele çetin geçtikçe balığın kilosu artıyor. Mücadele biraz zayıfladığında kilo azalıyordu. Teknede adeta balık borsası kurulmuştu. Hangi tahmin doğru çıkacaktı. Hep beraber mücadele ederek balığı tekneye aldık. Balık 15 Kg üstünde 20 Kg daha yakındı. Kısaca herkesi fazlasıyla tatmin edecek bir balıktı. Mutlu bir şekilde dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/rQzTGijIWlE

Büyük Balık Avlamaya Alışık Olanların Akya Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.