BUYUK BALIKLA MUCADELE OGRETICIDIR

Büyük Balıkla Mücadele Öğreticidir :

BUYUK BALIKLA MUCADELE OGRETICIDIR

Büyük balık avını yapmaya hazır hale gelmek zaman alır. Bu zamana kadar pek çok şey öğrenmek gerekir. Büyük balık avı, balık avcılığının son noktasıdır. Ama aynı zamanda öğrenmenin en fazla hızlandığı aşamadır. Her büyük balıkla mücadele farklı şeyler öğrenmemize vesile olur. Bu şekilde hızla avcılık tecrübemizi geliştiririz.

BUYUK BALIKLA MUCADELE OGRETICIDIR

Büyük Balık Avına Hazırlanma Aşamaları

Genellikle balık avı tecrübesi kıyıdan at çek yapmakla başlar. Bu aşamada olta kullanmayı, balıkçılık düğümlerini ve takım hazırlamayı öğreniriz. Bu aşamada malzeme bilgimiz pekişmeye başlar. Balık avından keyif aldıkça mera arayışları başlar. Mera arayışları bizi değişik yerlere götürür. Böylece değişik yerlerde av yapma becerimiz gelişir. Pek çok insanla tanışırız. Onların sohbet ederken pek çok şey öğreniriz. Pek çok avcı en iyi bildiği şeyleri paylaşma telaşında olur. Bu yüzden çok keyifli sohbetler olur. Bazen bu sohbetler iddialara dönüşür. Ufak çekişmeler yarışma duygusu ile öğrenme sürecini hızlandırır.

BUYUK BALIKLA MUCADELE OGRETICIDIR

Büyük Balık Mücadelesine Hazır Olmak

Belli bir aşamadan sonra büyük balık avı yapma isteği dayanılmaz hale gelir. Bu yüzden pek çok deneme yapılır. Fakat bu süreç pek çok zorluk içerir. En önemli zorluk büyük balık avının ve malzemelerinin pahalı olmasıdır. Belli bir tecrübe seviyesine gelene kadar pek çok malzeme kaybedilir. Malzeme kaybını azaltmak için daha uygun meralara yönelmek gerekir. Öncelikle kıyıdan büyük balık avı yapmak için derin meralar tercih edilir. Derin meralarda takılma ve malzeme kaybetme riski azalır.

Teknede Büyük Balık Avı Eğitimi

Daha büyük balıkların avı için eğitim ve tekne ile derin sulara açılma ihtiyacı doğar. Bu durumda büyük balık avı turu için araştırmalar başlar. Bu aşamada amaç yeni bilgiler öğrenmektir. Hatta balık avının yanında tekne kullanımı, doğru tekne seçimi, tekne ile ava uygun malzeme seçimi gibi bilgiler öğrenilir. Hatta bu bilgileri uygulama yaparak pekiştirmek konuyu daha iyi anlamak için çok önemlidir.

Büyük Balık Avı

Bir büyük balığın avını yaparak tecrübe kazanmaya başlamak önemlidir. Özellikle bu balık Akya gibi denizlerdeki en mücadeleci balıksa. Akya ile mücadele ederken her avlanan balığın farkı mücadele tekniklerinin oluğunu keşfederiz. Bu bilgi sayesinde bir balık hakkında sabit fikirler oluşturmanın doğru olmayacağını deneyimleyerek öğreniriz. Bu sayede her balık avına gereken ciddiyeti vererek mücadele etmeyi öğreniriz. Bu sayede çok fazla kaçırma hikayesi biriktirmeyiz. Gerçi her kaçan balık da bize pek çok şey öğretir. Bu sayede “hatalar bilançosu” yapmayı öğreniriz. Her hata derin analizler sonucunda etkili çözümlere vesile olur. Bu çözümlemeler öğrenme sürecinin en keyifli kısımdır. Ayrıca özgüvenimizi yükseltir. Özgüven yükseldikçe öğrenmek çok daha keyifli hale gelir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/23PvSLtZiPo

BUYUK BALIKLA MUCADELE OGRETICIDIR

Büyük Balıkla Mücadele Öğreticidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.