CIGLIK CIGLIGA AKYA AVI

Çığlık Çığlığa Akya Avı :

CIGLIK CIGLIGA AKYA AVI

Ufacık bir çocuk balık avına ne kadar meraklı olabilir ki? Genelde ufak çocuklar ne kadar balığa meraklı olsa da, bir süre sonra tekne onlara dar gelir. Rahatça hareket edecek bir alan olmadığı için ilgileri dağılır. İlgilerini devamlı tutabilmek için sürekli bir balık hareketinin olması gerekir. Bir süre monotonluk olduğunda sıkılırlar. Başka şeylerle ilgilenmek isterler. Sonra bu hareketlilikten büyükleri etkilenmeye başlar ve balık avı sona erer.

CIGLIK CIGLIGA AKYA AVI

Balık Avı Sevdalısı Bir Çocuk

Kısmetine balık hareketliliği de oldukça iyiydi. Ama her ne olursa olsun onun ilgisi balık avında ve denizdeydi. Deniz ve balık hakkında pek çok soru soruyor ve ilgiyle cevapları dinliyordu. Bir süre sonra ona çocuk muamelesi yapmadığımı fark ettim. Nasıl büyük bir insana cevap veriyorsam, ona da aynı şekilde cevap veriyordum. Çünkü konuyla o kadar ilgiliydi. Tabii baba da bu durumdan çok memnundu.

CIGLIK CIGLIGA AKYA AVI

Yaptığı İşe Odaklı Olmanın Getirisi

Bir insanın yaptığı işi sevdiğini sorduğu sorulardan anlamak çok kolaydır. İşe odaklı olanın kısmeti de o oranda fazla olur. Gerçekten istekli olan bir katılımcının eli boş döndüğünü hiç görmedim. Ayrıca bu tür insanlar bana da çok büyük enerji verirler. Bir konu sorulduğunda daha fazla detaya girme şansımız olur. Çünkü sorduğu sorulardan konuyu çok iyi anladığını fark edip, daha derinlemesine konuya dalmak mümkün olur.

CIGLIK CIGLIGA AKYA AVI

Pozitif Enerji Balığı Getirir

Yem balığını kısa sürede avlayıp büyük balık avına geçtiğimizde çocuğun ilgisi daha da arttı. Artık büyük insanların bile sormaya cesaret etmediği veya akıl edemediği soruları soruyordu. Bende anlattıkça anlatıyordum. Sohbet çok koyuydu. Bize büyük balığın katılması da çok gecikmedi.

Büyük balık mücadelesine geçtiğimizde çocuğun gücü olta sarmaya yetmediği için sorularla açığı kapatmaya çalışıyordu. Bir ara “sende biraz mücadeleye katıl” dedim. Hevesle babasından onay bekledi. Onay gelince, olta babasının elindeyken çıkrık makinenin kolunu birkaç tur çevirdi. Sonra mücadele işini babasına bırakıp balığın suyun içinden tekneye doğru yükselişini seyre daldı. Zaten büyük balık avının en keyifli anı da bu aşamadır. Oldum olası balığın suda görünüp kabarcıklar çıkararak yukarı gelişini seyretmeyi ben de sevmişimdir. Her seferinde de balığı geri bırakıp bu anı daha çok yaşamak istemişimdir. Pek çok kez de bunu yaparak balık avı keyfini en üst düzeyde yaşamışımdır. Zaten bir süredir ihtiyaç olmayan her balığı geri salıyorum.

Sonunda balık teknenin yanına geldi. Bu aşamada ufak arkadaşımız artık heyecanına yenilerek, çığlık çığlığa yaşamaya başladı. Ona hak vermemek mümkün değildi. Her halde bu anı o kadar çok hayal etmişti ki, berrak sudaki balığın görüntüsü ve tekneye yanaşırken hayal edilenin üzerinde büyük gözükmesi insanı bir anda mest eder. Her insan tekneye gelen balığın büyüklüğünün, hayal ettiği büyük balıktan daha fazla olduğunu hayretle itiraf eder. Bazen de bu itiraf, ufak arkadaşımızda olduğu gibi çığlıklara yansır. Sonunda hasret bitmiş oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/Qpc1QsHr-JM

Çığlık Çığlığa Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.