BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Büyük Balıkta Kısmetini Deneyenler :

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Balık avına merak salıp da büyük balık hayali kurmayan var mıdır? Zannederim ki yoktur. İnsanoğlu doğası gereği gelişime açıktır. Bu yüzden ne yaparsa onu geliştirmek ister. Bu yüzden de hep daha iyisini yapmayı ister. Zaten bu çaba bizi sonunda insan yapar. İnsan olmanın bir gereği de paylaşmaktır. Biz de balık avında öğrendiğimiz her şeyi balık avı turlarında, web sitemizde ve sosyal medya platformlarında paylaşırız.

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Balık Avı Turuna Katılım

Pek çok kişi bizi internet üzerinden yapmış olduğumuz paylaşımlardan takip ederler. Takip bir süre sonra “biz de büyük balık avında kısmetimiz deneyelim” noktasına getirir. Bu şekilde bize ulaşıp rezervasyon yaptırıp turlarımıza katılırlar. Bugün de böyle bir tura arkadaşlarımız baba oğul olarak katıldılar.

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Aslında baba oğul katılımları benim için çok önemlidir. Babamın hobisi balık avıydı. İstanbul’da her kar yağdığında oltalarını alıp balık avına giderdi. Biz babamın sıklıkla balığa gittiği dönemde küçüktük. Bu yüzden onunla balık avına gitme şansımız olmadı. Sonrasında geçim sıkıntısından çok fazla balığa gidemez oldu. Benimde onunla balığa çıkma şansım olmadı. Kısmet değilmiş. Ama babamla balığa gitmiş olmayı çok isterdim.

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Şimdi ben oğlumla her fırsatta balığa gidebiliyorum. Hatta geçen sene serbest dalış çalışmalarına bile başladık. Geçen sene oğlum 14 – 18 m arasına rahat bir şekilde dalabildi. Bu sene hedef 20 m ve üzeri dalışlar yapmak. Ayrıca zıpkınla balık avına başlamak. Şimdiden kafa olarak bu çalışmalara kendini hazırlamaya başladı. Tek beklediğimiz havaların ısınması.

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Baba Oğlun Büyük Balık Avı Turu

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup balık avına çıktık. Sahilden biraz açılınca yem balığı için oltaları denize bıraktık. Sırtı çekerek koy içinden hızlıca çıkarak Sulu Ada istikametine yöneldik. Adrasan Fenerini geçtikten hemen sonra oltalar balıkla dolmaya başladı. Balık çekmekten bir ara sabah çayımızı içemez hale gelmiştik. Balıkları tekneye alınca oltaları toplayıp Sulu Adaya doğru hızlıca yol aldık.

BUYUK BALIKTA KISMETINI DENEYENLER

Adanın karşısında bir tane canlı yem alıp büyük balık avına başladık. Büyük balık da bizi hiç bekletmedi. Oltayı suya bıraktıktan hemen sonra kaloma boşaltmaya başladı. Mücadelesine bakılırsa 7 Kg altı bir balıktı. Ama çok güzel mücadele ediyordu. Arkadaşlarımız büyük balık mücadelesi adına her şeyi yaşama fırsatı buluyordu. Hiç acele etmeden mücadelenin tadını çıkararak balığı çekmeye devam ettik. Baba oğul büyük balık avının heyecanını beraberce yaşadılar. Güzel sohbetler oldu. Sonunda balığı teknenin yanına kadar yaklaştırıp tekneye aldık.

Onlar için çok güzel bir deneyim oldu. Bir baba ve oğlun hayatları boyunca hiç unutamayacağı bir hatıraya beraberce imza atık. Bu avımız da, böyle bir av yapmak isteyen bütün balık avı sevdalılarına gelsin. Katılımcılarımızın böyle unutulmaz anılar biriktirmeleri bizi çok mutlu eden hatıralardır. İşte bu da işimizin güzelliklerinden birisidir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/Z49X1nR2v2I

Büyük Balıkta Kısmetini Deneyenler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.