DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

Devasa Akya Avı Onları Hayallerinin Ötesine Taşıdı :

DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

Balık avı meraklıları genellikle kendi yakaladıkları balıkların biraz üstünü büyük balık olarak kabul ederler. Ya da biraz öteye gidip hayallerini 5 Kg balık civarında kurarlar. Ama 10 Kg üstü balık hayal eden çok az avcı vardır. Adrasan’da av yaparken birden hayaller 10 Kg üstüne çıkar. Hiç hayal edemedikleri boyda bir balığı tekneye alınca şoka girerler. İnsanlar ne diyeceklerini, nasıl davranacaklarını şaşırırlar. İşte hayallerin ötesinde avcılık budur.

DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

İnsanları Hayallerinin Ötesine Taşıyan Av Nasıl Başladı

Teknede yerimizi alınca ilk iş takımların suya salınması, kaloma ayarlarının yapılması ve oltanın nasıl tutulması gerektiğinin gösterilmesiyle başlar. Avcılarımız çıkrık makineyle ilk defa tanıştıkları için nasıl kullanıldığının gösterilmesi gerekir.

DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

Sonrasında yemlik balık avı başlar. Yemlik yapmak için 2 – 3 adet balık yakalarız. Genellikle avladığımız yemlik balıklar bile pek çok katılımcının hayatında avladığı en büyük balık olur. Onlar bu balıkların sevincini yaşarken büyük balık avı hazırlığımız başlar.

Büyük Balık Avında Canlı Yem Hazırlık Videosu: https://youtu.be/JuZtSgLGqak

DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

Son avladığımız yemlik balığı canlı yem olarak kullanırız. Eğer canlı yemi büyük balık avı esnasında bir sebepten dolayı kaybedersek diğer yemlere geçeriz. Bu süreçte diğer yemler ölmüş olur. Diğer yemi ölü yem olarak hazırlarız. Her iki takımın hazırlığı birbirinden farklıdır. Canlı yemi bir sebepten kaybettiğimiz turlarda avcılarımız her iki takımında hazırlanışını görmüş olurlar.

Ölü Balıkla Yem Hazırlama Videosu: https://youtu.be/NJ1cu6oFtNY

DEVASA AKYA AVI ONLARI HAYALLERININ OTESINE TASIDI

Büyük Balık Avına Başlıyoruz

Önce canlı yemle büyük balık avına başlarız. Canlı yem büyük balık avında daha avantajlı bir yöntemdir. Canlı yemi kaybedince ölü yemle takım hazırlığı başlar. Bu avda da böyle oldu. Canlı yemi bir süre sonra büyük balığa kaptırdık. Artık canlı yem kullanma şansımız kalmayınca elimizdeki ölü yemlere yöneldik. Büyük balık avı için ölü yemle takım hazırlayıp suya indirdik.

Pırasalı Adanın etrafını dolaşıp Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladık. Büyük balık oltamıza Adrasan Koyu içinde vurdu. Kaloma hızla boşalmaya başladığında Akyanın oltaya takıldığını anladık. Artık büyük balıkla mücadelemiz başladı.

Önce tekneyi açık denize doğru çevirip en düşük hızla yol almaya başladık. Bu esnada balıkla mücadelemiz devam etti. İlk turlar arkadaşlarımız için zorlayıcı oldu. İlk defa böyle güçlü bir balıkla mücadele etme şansı yakalamışlardı. Büyük balık basıp kalomayı boşalttıkça mücadelenin uzun süreceği belli oluyordu. Yorulan oltayı diğerine verip dinlenme şansı buldu. Böylece her turda balıkla mücadele onlar için biraz daha kolaylaşıyordu.

Sonunda Akya teknenin altında gözüktü. Son bir gayretle teknenin yanına aldık. Son aşamada Akya’yı tekneye aldık. Balığı tekneye alınca avcılarımız balığın ne kadar büyük olduğunu gördüler. Bu balık onlarının hayalinin ötesinde büyük bir balıktı. Böyle bir balıkla mücadele etme şansını yakaladıkları için kendilerini çok şanslı sayıyorlardı. Güzel bir gündü. Güzel bir av yaptık. Artık mutlu bir şekilde dönüşe geçebilirdik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/nR9bhWPfTeU

Devasa Akya Avı Onları Hayallerinin Ötesine Taşıdı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.