DONERKEN OLTAYA TAKILAN YEMLIKLE AKYA AVLADIK

Dönerken Oltaya Takılan Yemlikle Akya Avladık :

DONERKEN OLTAYA TAKILAN YEMLIKLE AKYA AVLADIK

Baba ve oğlun balık avı turunda üç gün önce güzel bir Akya avı yapmıştık. Yine büyük umutlarla ava çıktık. Niyetimiz güzel bir balık avı günü geçirmekti. Güneşli ve sakin bir günün sabahında Adrasan Koyundan açıldık. Oltaları suya bırakıp yemlik balık arayışımıza başladık. Dümeni Sulu Ada istikametine kırdık. Yol boyunca sohbet edip geçmiş günleri ve daha önce yapmış olduğumuz avları andık. Beraber pek çok güzel ava imza atmıştık. Bugün de benzer bir av beklentimiz vardı.

DONERKEN OLTAYA TAKILAN YEMLIKLE AKYA AVLADIK

Bugün Balıklar Nerede

Sulu Adaya kadar oltamıza hiç bir şey vurmadı. “Nasıl olsa adanın çevresinde yemlik avı yaparız” diyorduk. Adanın dolaşmadık, bakmadık yerini bırakmadık. Hiç bir yerde av yapamadık. Bir kaç yerde oynak görmemize rağmen hiç bir yerde yemlik balık vuruşu olmadı. Sonunda Sulu Adanın karşısına geçmeye karar verdik. Genellikle adanın karşı kıyısına geçerken boğaz kısmında av yaparız. Yemlik balığı alınca da hemen oradan başlayarak Adrasan Koyuna kadar bir kaç merada büyük balık arayışına başlarız.

DONERKEN OLTAYA TAKILAN YEMLIKLE AKYA AVLADIK

Oltalarımız Boş Kaldı

Saatler iyice ilerleyip oltamıza yemlik bir balık bile takılmayınca Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçmeye karar verdik. Yol boyunca nerede balık geçerse orada büyük balık avına başlamaya karar verdik. Ancak Adrasan Fenerine geldiğimizde kaloma boşalmaya başlamıştı. Tam da sohbete dalmış balık avını tamamen unutmuştuk. Kaloma sesi bizi yeniden balık avına döndürdü. Yemlik balığı çekince önce canlı yem yapmayı denedik. Ama balık fazla çırpınınca takımı hazırlamakta geciktik. Sonra balık canlanır gibi oldu. Salıp kısa bir süre çektik. Sonra balığı kontrol etmek için çektik. Balık ölmüştü. Bunun üzerine Akya Oltasını hazırladık.

DONERKEN OLTAYA TAKILAN YEMLIKLE AKYA AVLADIK

Hiç Bir Zaman Umut Kesmek Yok

Adrasan Fenerinin açığını bir tur çektik. Hareket olmayınca bir tur daha atmaya karar verdik. Suat ile Adrasan’da pek çok merada büyük balık avı yapmıştık. Ama Suat ile Adrasan Fenerinde av yapmak hiç kısmet olmamıştı. Önce açığa doğru çıktık. Sonra geri döndük. Tam balık almayı umduğum yerde kaloma akmaya başladı. O ana kadar balık alamadığımıza pek üzülmemiştik. Nede olsa her seferinde balık almak mümkün değildir. Ama balığı unuttuğumuz bir anda balık avlamak bizi çok sevindirdi. Bu av bizim için tam bir ödül oldu. Sabah erkenden av yapmış olsak belki de bu kadar sevinmezdik.

İnce Takımla Büyük Balık Mücadelesi

Bu sefer Suat ince takımlarla ava gelmişti. Benden de özellikle takım getirmemi istememişti. Büyük balık avının zorluğuyla uğraşıp keyfini sürmek istiyordu. Bu zorluk bile avın keyifli olmasını sağlayan esas unsur oldu. Balık da inadına çok mücadeleci çıktı. Bir ara balığın 20 Kg olduğunu düşünmeye başladık. Onca mücadeleden sonra bile balık tekneye aldığımızda hala çok dinçti. Tam da Suat’ın istediği gibi mücadeleli bir av oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/VsCpQvIGjmw

Dönerken Oltaya Takılan Yemlikle Akya Avladık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.