KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Küçük Balıklar Yaşayıp Çoğalsın :

KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Büyük balık avı, o zamana kadar avladığımız en büyük balıktan biraz daha büyüğünü avlamayı hayal etmekle başlar. Sonra bu avı gerçekleştirmek için bir takım çabalara girişiriz. Genellikle bu süreç sancılı olur. Çünkü malzeme ve bilgi eksikliği hemen kendini hissettirir. Sonra büyük balık avı için bir tekne ile ava çıkmanın daha doğru olacağını anlarız. Tekne de tek başına yeterli olmaz. Bir de bu işi bilen birisinin bilgisine ihtiyaç duyarız. Süreç böyle uzar gider. Ta ki, bir büyük balık avlayana kadar.

KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Büyük Balık Avı Tutkusu

Bir süre sonra büyük balık avı tutku olmaya başlar. Rüyalarımızda büyük balıklar avlamaya başlarız. Bu tutkuyu biraz bastırmak için malzeme tedarik etmeye başlarız. Kamışlar, makineler, sahte balıklar, çapari takımları, jigging takımları ve bunun gibi pek çok şey. Sonra balık avı turlarına katılmaya başlarız. Bazen elimiz boş döneriz. Bazen de ilham verici avlar yaparak tecrübemizi arttırırız. Her büyük balık avıyla beraber tutkumuz da büyür.

KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Daha Büyük Balık Talebi

Büyük balık avcısı hep daha büyük avlamak ister. Bir süre sonra eskiden “büyük” denilen balıklar küçük olarak algılanmaya başlar. Daha büyük balıkların yanında bu balıklar istenmemeye başlar. Bu aşamadan sonra avcı kendine sınır koymaya başlar. Önce 3 Kg kadar olan balıkları almamaya başlar. Sonra 7 – 10 Kg kadar olan balıklar geri salınmaya başlar. Bu tutkunun, mantıkla harmanlanmaya başladığı aşamadır. Artık avcı, ustalaşmaya başlamıştır. Bu aşamada av sportif balık avına dönüşür. Artık balığı ve denizi korumak ön plandadır.

KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Balık Avı Mı Denizde Olmak Mı

Sportif balıkçılıkta amaç denizde olmak ve av becerilerimizi güncel tutmaktır. Ne yazık ki, her beceri gibi avcılık becerisi de antrenman ister. Yoksa pek çok refleks kısa süre sonra zayıflamaya başlar. Oysa usta avcı yeteneklerini geliştirmenin yanında yeni yöntemler keşfetmenin hazzını yaşamak ister. Ona ait av yöntemlerini geliştirmek ister. Bu da denizde olmak ve ava devam etmekle mümkündür. Balık ancak ihtiyaçsa alıkonulur. Değilse geri salınır.

KUCUK BALIKLAR YASAYIP COGALSIN

Denizde olmanın keyfine doyum olmaz. Bir de oltada büyük balık varsa ondan güzel ödül olmaz. Ama usta balıkçı için en büyük ödül avını sağlıklı bir şekilde geri salabilmektir. Bunu yaptığında, gelecekte yapacağı avlar için denizde balık miktarını çoğaltan geri bıraktığı balıklarının olacağını bilir. Bu da ona büyük bir haz verir. Sportif balıkçılık yapan herkesin balık avı yapmaya hakkı vardır. Çünkü geri bıraktığı bir balık bile ona ömür boyu avlayacağı balıktan daha fazlasını üreme yoluyla sağlar. Bu durum sürdürülebilir avcılığın zorunlu şartıdır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/FmzDjN5Wfxk

Küçük Balıklar Yaşayıp Çoğalsın

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.