MUHTESEM BUYUK BALIKLA HASRET GIDERIP GERI SALDIK

Muhteşem Büyük Balıkla Hasret Giderip Geri Saldık :

Kendimi bildim bileli doğa, deniz ve balık en büyük tutkum olmuştur. Bir İzmir’li olarak balık avı merakım sahilde başladı. Zamanla çantamda oltam olmadan dolaşamadığım bir tutku haline dönüştü. Deniz kenarında olduğum her zaman bunu fırsat olarak değerlendirdim. İş ve aile hayatından kendime zaman ayırdığımda balık avı beni rahatlatan tek yer oldu. Türkiye’nin çeşitli denizlerinde yaptığım küçük balık avları zamanla yetersiz geldi. Hedeflerimi yükseltmem gerektiğini düşündüm. Araştırmaya başladım.

MUHTESEM BUYUK BALIKLA HASRET GIDERIP GERI SALDIK

İşte Adrasan balıkçılıkla ilk tanışmam bu şekilde internet üzerinden oldu. Öncelikle profesyonelce hazırlanmış bir web sayfası dikkatimi çekti. Her detayın düşünüldüğü, soruların ciddiyetle cevaplandığı yazılar bana güven aşıladı.

MUHTESEM BUYUK BALIKLA HASRET GIDERIP GERI SALDIK

Mayıs 2017 tarihinde ki ilk turumda Menderes beyin bu işin ehli olduğunu anlamıştım. Üç günlük turdan sonra benim için bir hayal olan Akya’yı alamasamda sonbaharda tekrar Adrasan’da olmayı aklıma koymuştum.

Kasım ortasını bulan ikinci Adrasan maceramda bu sefer küçük yaşlarda balık sevdasını aşıladığım kızım da yanımdaydı. Sabah erken saatlerde başlayan uzun ve yorucu yolculuğumuz Adrasan’ın mükemmel doğasını görünce bir anda kendini huzura bıraktı.

MUHTESEM BUYUK BALIKLA HASRET GIDERIP GERI SALDIK

Akşam Suyunda Balık Avı

Öğleden sonra Menderes Bey her zamanki gibi Nacar saat dakikliği ile teknesini hazırlamıştı. Bizi kıyıdan aldı. İlk önce canlı yemle işe başladık. Oltalarımızı denize saldık ve sırtı çekmeye başladık. Yemlik balıkları Pırasalı Ada yakınlarında avladık. Sonra Menderes beyin ustalıkla avı hazırlayışını izledik.

Büyük balık avı için oltamız harız olunca heyecanla dibe gönderdik. Dakikalar saate döndü. Ama hiçbir zaman Akya avı yapma azmimiz azaltmadı. Bu sefer alacağımdan o kadar emindim ki, hiçbir bekleyiş beni yıldıramazdı. Nitekim hava iyice kararmaya başladığında kaloma hızla çekilmeye başladı. O anın tarifi mümkün değil. Çok değişik duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı bir an. İnsan kendini yoğun bir duygu seline kaptırıyor.

MUHTESEM BUYUK BALIKLA HASRET GIDERIP GERI SALDIK

İşte yıllardır rüyalarıma giren balık oltamın ucundaydı. Menderes beyin yönlendirmeleriyle başlayan av yaklaşık yarım saat kızımla birlikte verdiğimiz mücadeleden sonra hepimiz için mutlu bir sonla bitmişti. Akya’nın ihtişamına ve güzelliğine kapılmamak mümkün değildi. Küçük bir bebeği kucaklarcasına balığımıza sevgiyle sarıldık. Sonra sevdiğimizi uğurlamak için öptük. Ardından ait olduğu yere Adrasan’ın harika sularına geri saldık.

Menderes beye profesyonel yaklaşımından dolayı tekrar teşekkür ediyor, adrasanbalik.com un doğru adres olduğunu bildirmek istiyorum.

Tabiatın bize sunduklarında ne kadar cömert olduğunu, saygı duyulduğunda vereceklerinin çok daha fazlası olacağını her zaman hatırlamak ve hatırlatmak ümidiyle…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/_6xA3rI8ggM

Muhteşem Büyük Balıkla Hasret Giderip Geri Saldık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.