HER BALIK EKONOMIK BOYA ERISTIGINDE AVLANMALIDIR

Her Balık Ekonomik Boya Eriştiğinde Avlanmalıdır :

HER BALIK EKONOMIK BOYA ERISTIGINDE AVLANMALIDIR

Olgunlaşmış ürün hasat edilmemelidir. Eğer bir ürün olgunlaşmadan hasat edersek bundan bütün toplum zarar görür. Bu bir balıksa bundan bütün insanlık zarar görür. Bir balık kimsenin malı değildir. Denizlerde özgürce dolaşır. Kendi yaşam alanına uygun bölgelerde yaşar ve çoğalır. Ekonomik verimlilik her canlının belli bir olgunluğa ulaşmasına izin vermeyi gerektirir. Ekonomik olgunluğu ulaşmamış bir ürünün hasatı ziyandır. Boşa harcanan emek, ziyan edilen sermaye ve israf edilen üründür. Bu durum akıllı insanların yapacağı iş değildir. Akıllı insan ürüne, emeğe, sermayeye saygı duyar. Toplumların refahı buna bağlıdır.

HER BALIK EKONOMIK BOYA ERISTIGINDE AVLANMALIDIR

Her Canlının Yaşam Hakkına Saygı Duymak İnsanlığın Çıkarınadır

Eğer sadece olgun bireylerin avını yaparsak bu canlının yaşam hakkına saygı duymuş oluruz. Bu sayede ufaklar büyüme ve daha hızlı çoğalma şansı elde etmiş olur. Hızla çoğalma şansı elde eden canlılar bizim avlayacağımız olgun bireylerin sayısını artırır. Bu durumda ihtiyaç duyulan hasat miktarı daha az adet balık avlanarak sağlanabilir. Böylece balıklar üzerindeki baskı azalır. Balıkların yaşam kalitesi artar. Huzurlu ortamda üreme çoğalır.

Yaşam hakkına duyulan saygı insanlığı besler. Doğal ritmin ahenkli çalışmasına hizmet eder. Ahengin olduğu yerde düzen ve refah vardır. Refah arttıkça kişilerin birbirine saygısı artar. Saygının arttığı yerde suç barınamaz.

HER BALIK EKONOMIK BOYA ERISTIGINDE AVLANMALIDIR

Balıkların Büyüyüp Çoğalması İçin Büyük Balık Avlayalım

Aslında her balıkçı hayatının her döneminde büyük balık avı yapmak ister. Büyük balık avının onu daha fazla tatmin edeceğini doğal olarak bilir. Büyük balık avını yapmak isterken bunu balığın eti için istemez. Balığın o müthiş gücüyle mücadele etmek için ister. Bilir ki, avlayacağı bir balık onu ve ailesini çok rahatlıkla uzun bir zaman doyurur.

HER BALIK EKONOMIK BOYA ERISTIGINDE AVLANMALIDIR

Denizden avlanan bir balık avcının dışında pek çok kişiyi doyurur. Doyan insanların denize baskısı azalır. Denize olan baskı azalırsa balıklar daha fazla büyüme fırsatı elde ederler. Bu durum balıklar için bir fırsat olduğu gibi avcılar içinde büyük bir şanstır. Çünkü büyük balık avcısı olan bir kimse her zaman daha büyük balığın peşinde koşar. Bu durum balıktan daha fazla ekonomik verim elde etmek anlamına gelir.

Balık Boyları Büyüdükçe Toplumları Doyurmak Kolaylaşır

Balık boyları büyüdükçe daha az adet avlayarak daha büyük kitleler doyurulabilir. Bu hasat için daha az emek ve daha fazla verim anlamına gelir. Bu bir ürünün en üst düzeyde verimli kullanımıdır. Kısaca bu refahın tanımıdır. Refahın olduğu yerde adaleti sağlamak kolaylaşır. Bu yüzden hep beraber doğru olan işleri yaparak refahı arttırmaya çalışmamız gerekir.

Büyük Balık avı Videosu: https://youtu.be/kMe9A09ggcQ

Her Balık Ekonomik Boya Eriştiğinde Avlanmalıdır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.