OLTALARI BALON BALIGI BASTI

Oltaları Balon Balığı Bastı :

OLTALARI BALON BALIGI BASTI

İrfan tanıştığımız günden beri büyük balık avı yapmayı seven bir arkadaşım. Ama büyük balık avında o kadar da kısmetli olduğu söylenemez. En azından şimdilik. Ama hiç yılmadan hem zıpkınla, hem de oltayla kısmetini aramaya devam ediyor. Zıpkınla büyük balık avında daha kısmetli olduğu söylenebilir. Olta avında da bu kısmeti yakalamak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Bütün yaz pansiyonda müşterilerini ağırlarken bizim Akya avı maceralarımızı dinleyerek bilenmişti.

BALON BALIGI HAKKINDA SORULMASI GEREKENLER

OLTALARI BALON BALIGI BASTI

Yaz sezonunun bitmeye başlamasıyla işler biraz yavaşlayınca İrfan ile balığa çıkmaya karar verdik. İrfan sabah erkenden Çıralıdan geldi. 07.00 teknede yerimizi almış şekilde Adrasan Koyunda açılmaya başlamıştık. Yemlik Palamut için sırtı çekerek Sulu Adaya doğru gittik. Yol boyunca oltalarımıza hiç bir Palamut vurmadı. Sulu Adaya varmadan karşı sahilinde Zargana avı yapmaya karar verdik. Zargana avımız fazla uzun sürmedi. 3 -4 adet Zargana avlayınca, hemen Zargana merasından ayrılıp büyük balık avına başlamak için Sulu Adanın açığına çıktık.

BALON BALIGI HAKKINDA OLUSAN YANLIS KANAATLER

OLTALARI BALON BALIGI BASTI

Akya oltasının hazırlığı bitince Sulu Adadan başlayarak karşı sahile kadar olta çektik. Birkaç yerde oltalara Balon Balıkları musallat oldu. Yemleri tazeleyip yola devam ettik. Hiç bir yerde oltalarımıza Akya vurmadı. Saatler ilerleyip öğlen olunca Adrasan Koyunun yolunu tuttuk. Adrasan Koyunda önce Fenerin açığını çektik. Sonrada Akseki Koyunun yolunu tuttuk. Artık son yemlerimizi kullanıyorduk. Amacımız bu son yemlerle Akya avı yapıp geri dönmekti. Akseki koyunu çekerken birden kaloma hızla boşalmaya başladı. Kalomanın boşalma şiddetine bakınca Akya olma ihtimali var gibiydi. Hemen oltaları toplamak için taşlık bölgeden uzaklaşıp takımı çekmeye başladık. İrfan heyecanlanmıştı. “Bu sefer Akya avı yaptık” diye düşünürken, birde baktı ki, aynı oltada 3 Kg civarı iki Balon Balığı birden var. İkisinin ağırlığı ve çekme gücü bize Akya avı yaptığımız hissini vermişti. İrfan büyük bir hüsrana uğramıştı. Bu seferde büyük balık avı yapamadan evin yolunu tutacaktı. Balon Balıklarını geri salıp sahilin yolunu tuttuk.

BALON BALIGI SORUNU VE COZUM YOLU

BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/CLRH0HoDyqw

Oltaları Balon Balığı Bastı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.