YIYECEK BALIGI AVLAYINCA BALIK AVI SONLANDIRILIR

Yiyecek Balığı Avlayınca Balık Avı Sonlandırılır :

Sürdürülebilir balık avı yapabilmek için her avcının yeter demeyi öğrenmesi gerekir. Yeter demenin sınırı, bir avcının yiyebileceği balığı tespit etmesine bağlıdır. Yiyebileceği balığın miktarını bilen birisi, avladığı balık o miktara ulaştığında avı bırakır. Yiyebileceği balık miktarı, onu yeter deme sınırını belirler. Her avcı bu sınırı mutlaka bilmelidir. Sınırını bilmeyen, yeter demeyi de bilemez. Sürdürülebilir avcılık için bu şarttır.

YIYECEK BALIGI AVLAYINCA BALIK AVI SONLANDIRILIR

Balık Avı Turundaki Sınırımız Nedir

Yemlik balık avında ihtiyacımız iki veya üç adet yem balığı avlamak. Büyük balık avında da bir tane büyük balık avlamaktır. Bizim için büyük balık 3 – 7 Kg arası ve daha büyük balıklardır. Genel olarak 5 Kg bir balığı büyük balık olarak kabul edebiliriz. Ama bizi gerçekten tatmin eden büyük balık 12 Kg ve üstü balıklardır.

YIYECEK BALIGI AVLAYINCA BALIK AVI SONLANDIRILIR

Balık Avı Turunda Sadece Bir Büyük Balık Avlama Sebebimiz

Büyük balık avında 3 – 7 Kg ve üstü bir balık avladığımızda oltaları toplayıp geri döneriz. Böyle bir balık katılımcılar için fazlasıyla yeterlidir. Amacımız katılımcılar için balık eti tedarik etmek asla değildir. Amacımız büyük balık avını öğreterek insanların ufak balık avından uzaklaşmasını sağlamaktır. Büyük balık avını öğrenen birisi ufak balıktan artık zevk alamaz. Büyük balık avına yönelen insanlar sayesinde ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı bulurlar. Bu sayede balık stoklarımız çoğalır. Balık stokları çoğalınca da büyük balık avı yapmak sorun olmaktan çıkar. Yeter demeyi öğrenmiş insanlarımız sayesinde balık stoklarımız çoğalmaya başlar.

YIYECEK BALIGI AVLAYINCA BALIK AVI SONLANDIRILIR

Tur Yoksa Balık Avına Niçin Yalnız Çıkarım

Tur olmadığı günler balık avına öncelikle denizde olmak için çıkarım. Denizde olmak, dalmak benim için en önemli sebeptir. Olta ile balık avına çıkma sebebim de bilgi ve tecrübe düzeyimi arttırmak içindir. Yalnız çıktığım balık avlarında yeni yöntemler denemeye özen gösteririm. Her deneme bana pek çok şey öğretir. Bu sayede balık avı tur verimliliğimiz ciddi ölçüde artar.

Yalnız çıktığım turlarda ben de sadece bir büyük balık alırım. Tabii ihtiyacım varsa. O gün balığa ihtiyacım yoksa balığı geri bırakırım. Zaten denizde olmak olta çekebilmek, dilediğimde dalabilmek ve zıpkınla av yapabilmek gerçek anlamda bir ayrıcalıktır. Adrasan’a yerleşmeden önce tek hayalim böyle bir hayattı. Allah kısmet etti. Ben de bu yaşamı sürdürürken edindiğim bilgi ve tecrübeyi web sitem ve videolarım ile insanlarla paylaşmaya çalışıyorum. Tura gelenlere uygulamalı olarak öğretmeye çalışıyorum. Bu şekilde yaşamak ve insanlara faydalı olmaya çalışmak beni çok mutlu ediyor. Bu yaşantıyı bana bahşettiği için Allah’a her gün şükrediyorum.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/23PvSLtZiPo

Yiyecek Balığı Avlayınca Balık Avı Sonlandırılır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YIYECEK BALIGI AVLAYINCA BALIK AVI SONLANDIRILIR için 2 cevap

  1. Smih der ki:

    Tebrik ederim. Maalesef balık avı bir ticaret kapısı olmuş. İrili, ufaklı her balığın tutulabileceği kanısı var. İnsanları eğitmek şart. Bir gün sizinle deniz ve balık konusunda sohbet etmek ve olta sporu yapmak isterim.

    Saygılarımla

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.