ZIPKINLA BALIK AVI AKYA AVI

Zıpkınla Balık Avı Akya Avı :

ZIPKINLA BALIK AVI AKYA AVI

Uzun zamandır zıpkınla balık avına gidip, serbest dalış yapamıyordum. Evet, benim için en önemli şey serbest dalış yapmak. Zıpkınla balık avına, serbest dalış zamanımı uzatmak ve bu süre zarfında daha fazla dalış yapmak için başladım. Yoksa zıpkınla dalmadan önce, 28 m. serbest dalış yapabiliyordum. Zıpkın olmadan, sadece serbest dalış için suya girdiğimde, 10 – 12 derin dalıştan sonra yorulunca, dalışı bırakıyordum. Zıpkını elime alıp, balık avlama hedefini önüme koyunca, dalış sürelerim ve dalış adetlerimde ciddi artışlar oldu. Artık, yoruldum çıkayım olmuyordu. Balık avı hedefi olunca her şey değişiyor.

ZIPKINLA BALIK AVI AKYA AVI

Uzun süre dalmayınca dalışım gelmişti. Yerimde duramaz olmuştum. Artık dalmam gerekiyordu. Balık avı turlarından ilk fırsat bulduğumda malzemeleri aldığım gibi, soluğu teknede aldım.

Saat 16.30 gibiydi. Motoru çalıştırıp dalış derinliği 16 – 22 m olan Hurma Koyuna gittim. Amacım daha çok antrenman yapmaktı. Uzun zamandır dalmadığım için bu performans ile balığı çok da önemsemiyordum. Öncelik, dalış tatminimdeydi. 16 – 18 m. dalışlar yapıyordum.

Saat 18.30 olmuştu. Arkam dağ olduğu için gün düşmeye başlamıştı. Güneşin gitmesiyle, balık miktarında artış olmaya başlamıştı. Artık dalıştan hevesimi almıştım. Mümkünse yiyecek bir büyük balık avlayıp eve gitmek istiyordum.

Zıpkınla Balık Avı Akya Avı

Artık son dalışlarımı yapıyordum. 18 metreye indim. Önümde 2 -3 kg lagoslar vardı. Onları avlamayı düşünmüyordum. Lagosların Arkasındaki Sinaritin bana gelmesini bekliyordum. Lagoslarla Sinarit arasına Domuz Balıkları girdi. Domuz Balıkları bana doğru gelmeye başladı. Zıpkını Domuz balıklarına doğrultup, beklemeye başladım.

Zıpkınla Akya Avı

Tam menzile girmişlerdi ki, ileriden bir balığın hızla bana doğru geldiğini fark ettim. Bir an dikkatim o tarafa doğru kaydı. Ufak bir şey diye düşündüm. Sonra balığın hızla büyüdüğünü fark ettim. Hemen sonra gelenin Akya olduğunu anladım. Tam önüme gelip, beni iyice görünce yan verdi. Hedefe kitlendiğim için hemen atışımı yaptım. Gözünden 3 cm solungaçlara doğru vurdum. Bu vuruştan sonra balığın pek canı kalmadığını, daha önceki Akya avlarımdan tecrübe etmiştim. Artık balık benimdi.

Zıpkınla Trofe Sinarit Avıhttps://www.dailymotion.com/embed/x20j4hz

Zıpkınla Balık Avı Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, FOTOGRAFLAR, ZIPKINLA BALIK AVI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.