ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI

Antalya Adrasanda Hayallerin Gerçek Olduğu Balık Avı :

ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI

Arkadaşlarımız uzun yıllardır balık avı turlarımıza katılırlar. İlk sene beraber tura gelmişlerdi. Sonra ikinci çocuğu bekledikleri için Büşra turlara gelememişti. Ama her seferinde iyi dilekleri bizimleydi. Murat, her tura çıktığımızda Büşra’nın balığa ne kadar çok gelmek istediğini anlatırdı. Yıllar çabuk geçti. Çocuk biraz büyüyünce sıra artık Büşra’ya da geldi. Uzun yıllardan sonra nihayet beraberce balık avı yapma şansımız oldu.

ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI

Yılların Özlemiyle Balık Avımız Başladı

Adrasan Koyundan ayrılırken arkadaşlarımız heyecanlarını gizleyemiyorlardı. Büşra “bugün rekor balığımızı yakalamak istiyoruz” diyordu. Bu kadar istekli ve inançlı olmaları beni de heveslendiriyordu. İçimizden gelen istekle hep beraber motivasyonumuzu en üst düzeye taşıdık. Bu kadar istekli olunca yemlik balıklarda bize uydu. Daha Adrasan Koyundan çıkmadan birkaç yemlik balık avladık. Sonra hemen Pırasalı Ada istikametine dümen kırdık.

ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI

Oltaları toplayıp Pırasalı Adaya doğru hızlıca yol almaya başladık. Bu esnada çaylarımızı yudumlayıp koyu bir sohbete daldık. Sohbet ederken zaman ne çabuk geçti. Adaya yaklaşırken yeniden bir oltayı suya bıraktık. Bir tane canlı yeme ihtiyaç vardı. Onu da adanın açığında aldık. Hemen Akya Oltasını hazırlayıp mavi derinliklere bıraktık.

ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI

Canlı Yemle Dip Sırtısı Çekerek Büyük Balık Avı

Çoban Limanının açığından büyük balık avına başladık. Hava ve deniz çok güzeldi. Çok keyifli bir av oluyordu. Nedense hepimiz Pırasalı Adanın av yerimiz olacağı konusunda birleşiyorduk. Yavaş bir şekilde merayı çekerek adaya kadar geldik. Ama beklediğimiz hareket olmadı. Adada bir kaç tur attık. Sonra Adrasan Koyuna doğru girmeye karar verdik. Ama hala adadan umudumuzu kesmemiştik. Adanın daha önce hiç denemediğim bir yerinde oltayı derinlere indirmeye karar verdim. Bunu bizimkilerle de paylaştım. Olar da hevesle onay verdiler. Motoru boşa alıp oltayı 100 m suyuna doğru daldırmaya başladık. Sonra 2 mil hızla yol almaya başladığımızda kaloma hızla akmaya başladı. Meğer balık derindeymiş.

Hemen açığa doğru yöneldik. Bir süre balığın yemi yutmasını bekledik. Kanca geçince mücadeleye başladık. Büşra çok keyifliydi. Bizde çok umut bağladığımız Pırasalı Adada av yaptığımız için sevinçliydik. Mücadeleyi hep beraber sürdürdük. Ama mücadelenin büyük kısmını Büşra yaptı. Mücadele 20 – 25 dakika kadar sürdü. Sonunda balığı tekneye aldık. Arkadaşlarımızın mutluluğuna diyecek yoktu. Yıllardır beklenen büyük balık avı çok güzel bir avla nihayete erdi. Keyifle sohbet ederek dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/z8zIfruQH9I

Antalya Adrasanda Hayallerin Gerçek Olduğu Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ANTALYA ADRASANDA HAYALLERIN GERCEK OLDUGU BALIK AVI için 2 cevap

  1. Murat Atasal der ki:

    Bizler içinde şahane zamanlardı. Hatırladıkça yüzümüzde tebessüm yeşerir.
    Herşey için tekrar teşekkür ederiz.
    Nasipse bu yaz için daha büyük hedeflerle yanınızdayız.
    (Murat ve Büşra)

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.