BALIGI BIRAKANIN OLTASI BEREKETLI OLUR

Balığı Bırakanın Oltası Bereketli Olur :

BALIGI BIRAKANIN OLTASI BEREKETLI OLUR

Sabah güneş doğmadan balık avına çıktım. Sabahın ilk ışıkları ile denizde olmayı çok severim. Sabahın sessizliğinde teknenin suda süzülüşünü görmek huzur verir. Kendimi hep denize ait hissetmişimdir. Denizin davetine hiç bir zaman kayıtsız kalmadım. Hatta hırçın bir denizde olmak bile benim için güzeldir. Ama balık avındayken en çok sakin denizi severim.

BALIGI BIRAKANIN OLTASI BEREKETLI OLUR

Yemlik Balık Avı

İlk yemlik balığı aldığımda güneş yeni doğmak üzereydi. O bölgede ciddi bir balık hareketliliği vardı. Eminim ki, büyük balık da vardı. Ama biran evvel yemlik balıkları avlayıp Pırasalı Ada istikametine gitmek istiyordum. İçimde orada 20 – 30 Kg Akya avlama avlama isteği vardı. Bu yüzden orada birkaç tur atıp üç adet Tombik aldım. Sonra oltaları toplayıp hızlıca Pırasalı Ada istikametine doğru yol aldım.

BALIGI BIRAKANIN OLTASI BEREKETLI OLUR

Büyük Balık Avı Başlasın

Pırasalı Adaya yaklaşırken bir canlı yem için olta çekmeye başladım. Adayı geçip Çoban Limanına yöneldim. Çoban Limanının girişine yakın canlı yemi aldım. Hemen melek gözü ile hazırladığım takıma canlı yemi takıp suya bıraktım. Tekneye biraz yol verip takımı serbest düşüşe bıraktım. Sonra motoru boşa aldım. Takımın canlı yemin dalışı ile hızlıca derinlere doğru inişini seyrettim. Arada bir tekneye en düşük hızla yol verip takımın pozisyonunu ayarladım. Bu şekilde melek gözü 70 m. de zemine temas ettiği an tekneye yol verdim. Daha takım zeminden 5 m yükselmeden Akya kaloma boşaltmaya başlamıştı.

Balığı Altı Taşlık Zeminden Uzaklaştırmak

Hemen balığı açık suya doğru almaya başladım. İlk anda Akya çok fazla kaloma boşalttı. Ama açık denize çıktıkça sakinleşti. Yaklaşık 110 – 120 m suyuna gelince motoru kapattım. Tekne hafif akıntıda sürüklenirken balıkla mücadeleye başladım. Balık 10 Kg civarı bir balık hissi veriyordu. Fakat buna karşılık balık çok sıkı mücadele ediyordu. Ben de bu mücadelenin keyfini çıkarmaya başladım.

Artık son aşamaya yaklaşmışken Nazım ve bir arkadaşı tekne ile yanıma yaklaştı. Sabah yem balığı avlarken onları Adrasan Koyu içinde görmüştüm. Onlarda yem balığı için olta çekiyorlardı. Nazım, balık durumunu sordu. Bende ona, onun iki gün önce verdiği 4 adet melek gözünden pembe olanla 70 m. den Akya aldığımı söyledim. Balığı tahminen kaç kilo olduğunu sordu. Akya’nın 10 Kg civarı olduğunu söyledim. Onlarda benim balığı aldığım yere doğru yöneldiler.

Nazımlar daha 20 m uzaklaşmadan takım suda gözüktü. Nazım’a seslendim. Onlarda takım hazırlarken bir yandan da benim avı izliyorlardı. Balığı tekneye almadan kancayı çıkarıp geri bıraktım. Çünkü daha büyük bir balık istiyordum. Büyük beklerken ufak olanı almanın bir anlamı yoktu. Hemen bir canlı yem arayışına giriştim. Çoban Limanın içine doğru olta salarak girdim. Kısa süre içinde canlı yemi aldım.

BALIGI BIRAKANIN OLTASI BEREKETLI OLUR

Büyük Balık Arayışına Devam

Canlı yemi bu sefer Akya Oltası ile çekmek istiyordum. Bu yüzden oltayı değiştirdim. Jigging takımlarını bir kenara bıraktım. Trolling takımları ile Akya Oltasını çekmeye başladım. Ama bu sefer balığı almam uzun sürdü. Bu esnada Nazım ile arkadaşı Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtiler. Ben de ikinci daha büyük balık avını yapma için ava devam ettim.

İnşallah ikinci av maceram sonraki yazıda olacak

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/0CJc69UA30c

Balığı Bırakanın Oltası Bereketli Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.