BALIK AVINDA MUTLULUGUN RESMI

Balık Avında Mutluluğun Resmi :

BALIK AVINDA MUTLULUGUN RESMI

Balık avını hobi olarak edinip büyük balık hayali kurmayan balıkçı var mıdır? Bence yoktur. Çünkü, balık avına anlam katan mücadelenin dozudur. Mücadele ne kadar zorlu geçerse o kadar keyif vericidir. Keyif almanın temel sebebi de, zorlu mücadele bünyesinde pek çok problemi barındırır. Bu şekilde bir mücadele esnasında ne kadar çok problem çözerek balığı tekneye alırsak o kadar çok keyif alırız. Bu sayede pek çok şey öğrenmiş oluruz. İnsanı, balığı avlamış olmanın yanı sıra, öğrendikleri daha çok mutlu eder. Bu sayede sonraki avlar daha kolay geçecektir. Bu durumu özetlersek; balık avında edinilen bilgi ve tecrübe hem balığı yakalamayı, hem de onunla mücadele etmeyi kolaylaştırır.

BALIK AVINDA MUTLULUGUN RESMI

Kısmetin Bilgi ve Tecrübeye Aşkı

Balık avı kısmet işi” derken bu aşkın gerçekleştiğini söyleriz. Böyle bir aşk ilişkisi olmadan özellikle büyük balık avını yapmak mümkün değildir. Yoksa kısmet oturduğumuz yerde gelip bizi bulmaz. Kaldı ki, bulduğu zamanlar da olur. Ama her seferinde güzel bir kaçırma hikayesi olur. Çünkü, bilgi ve tecrübe olmadan büyük balık avına hazır olmak mümkün değildir. Bu hazırlık, bilgi ve tecrübe bağlamında olduğu gibi, malzeme ve fiziksel refleksler bağlamında da olmaz. Bu yüzden büyük balık oltaya atladığında, en basitinden malzemeler zarar görür. Kısaca bu iş olmaz.

BALIK AVINDA MUTLULUGUN RESMI

Büyük Balık Avı Turu

Rehber usta bir avcı ile balık avı turuna çıkıldığında pek çok şey öğrenmek mümkün olur. Yani büyük balık avı aynı zamanda bir eğitime dönüşebilir. Böylece pek çok sorundan kurtulmak mümkün olur. Aynı zaman da pek çok maliyetli tecrübeden de kurtulmak mümkün olur. Büyük balık hata kabul etmeyen bir avdır. İlk hata da balık kendini kurtarmayı başarır. Bunu yaparken de malzemeler ciddi zarar görebilir. Bu yüzden o avdan eli boş dönülebilir. Böyle bir durumda balığın kaçtığına mı, malzeme kaybına mı, kırılan hevesimize mi yanarız? Yoksa bu yüzden elimiz boş dönmek zorunda kaldığımıza mı yanarız?

BALIK AVINDA MUTLULUGUN RESMI

Büyük Balık Hayalinin Gerçekleşmesi

Arkadaşlar ile sabah erkenden sahilde buluştur. Tekneye binerken “büyük balık avı hayalini gerçekleştirmeye geldik” dediler. Ben de, o anda içime dolan büyük bir enerji ile  “inşallah” dedim. Ne zaman böyle özgüven içeren bir cümle duysam, İçimi büyük bir enerji kaplar.

Adrasan Koyu içinde açılmaya başladığımızda yem balığı için oltalarımızı saldık. Daha koydan ayrılmadan yem balığı işi tamamlandı. Biz de Adrasan Fenerinin biraz ilerisinde oltaları topladık. Sohbet ederek Sulu Ada istikametine doğru hızlıca yol almaya başladık. Adaya yaklaşırken bir tane canlı yem daha alık. Böylece büyük balık avımız başladı. Kısa süre sonra canlı yemi bir büyük balığa kaptırdık. Artık altımızda büyük balık olduğunu biliyorduk. Bu yüzden hemen elimizdeki ölü yemi kullanmaya karar verdik. Canlı yem arayarak vakit kaybetmek istemedik.

Akya Oltasını hızlıca hazırlayıp aynı yere yanaşmaya başladığımızda kaloma akmaya başladı. Bu şekilde hızlı karar vermemizin ödülünü almış olduk. Artık Akya oltadaydı. Hiç acele etmeden Akya’yı altı taşlık olan meradan derin suya doğru uzaklaştırdık. Sonra orada mücadele ederken akıntı bizi Beş Adalara doğru derin suya atmaya başladı. Bu sayede mücadelemiz kolaylaştı. Hep beraber 20 – 25 dakika mücadele ederek balığı tekneye almak kısmet oldu.

Balığı Tekneye Almak

Balığı tekneye aldığımızda arkadaşların mutluluğuna diyecek yoktu. Tam anlamıyla mutluluğun fotoğrafını veriyorlardı. Bu anın keyfini çıkararak fotoğraf ve videolar çekerek dönüşe geçmeye karar verdik. Tam bu anda Fatih kaptandan telefon geldi. Onun teknedeki arkadaşlar balığı görmek istiyorlardı. Onların yanına uğrayıp onlarla da bu anı paylaştık. Sonra onlara rastgele deyip geri dönüşe geçtik. Sohbet ederek dönüşümüz çok kısa sürdü. Sohbet koyu olunca zaman da çok hızlı aktı.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/RrCj4hGpPpc

Balık Avında Mutluluğun Resmi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.