BALIK AVI TEMEL IHTIYACLARDANDIR

Balık Avı Temel İhtiyaçlardandır :

BALIK AVI TEMEL IHTIYACLARDANDIR

Balık avı insanların temel gıda kaynaklarından birisi olduğu için yapılır. Ama büyük balık avında yaşanan mücadele avcılığını değerli kılar. İnsanoğlu gelişimin devam etmesi için mücadelenin öğreticiliğini sever. Mücadele ne kadar zorlu olursa, o kadar çok şey yaşamak ve öğrenmek mümkün olur. Balık avında üç çeşit mücadele şekli vardır.

  • Avı kolay olduğu için küçük balık avı,
  • Daha fazla kişiyi doyurduğu için büyük balık avı,
  • Mücadelenin keyfini yaşamak için sportif balık avı,
BALIK AVI TEMEL IHTIYACLARDANDIR

Her Avcı Kolay Olan Avı Tercih Eder

Balık avına başlamanın kolay yoludur. Daha az bilgi ve tecrübe ile yapılabilen bir avdır. Fazla masraflı da değildir. Kıyıdan basit oltalarla kişinin kendisini ve ailesinin karnını doyurmak için yapılabilir. Bir sonraki adımda ufak balıkçı tekneleri ile balık ağı kullanılarak ticari olarak yapılabilir. Ayrıca gırgır, trol tekneleri ile değişik balık ağları kullanılarak yapıldığında büyük kitlelerin balık ihtiyacını karşılar.

BALIK AVI TEMEL IHTIYACLARDANDIR

Daha Fazla Kişiyi Doyurduğu İçin Büyük Balık Avı

Ufak balık avı pek çok amatör balıkçı için balık avına başlamanın kolay ve öğretici yoludur. Bu sayede balık avını öğrenmeye başlarlar. Hemen her amatör balıkçı ufak balık avı yaparken büyük balık avına nasıl geçebileceğini düşünmeye başlar. Bir süre sonra ufak balığın avı keyif vermemeye başlar. Avcı avıyla daha sıkı mücadele etmek ister. Temel düşünce daha sıkı mücadele isteğidir. Çünkü avcı ufak balık avıyla karnını doyurabilecek durumdadır. Büyük balığın mücadele gücünü yaşayarak kendisini geliştirmek ister. Balığı avladığında da etin fazlalığı ödülü olur. Büyük balığının avcı için üç taraflı avantajı vardır. Biri mücadele keyfi, ikincisi öğreticiliği ve macera hissi, üçüncüsü etin fazlalığı. Tabi bir de büyük balıkla hava atmak ve usta balıkçı ünvanını taşımak vardır.

Mücadelenin Keyfini Yaşamak İçin Sportif Balık Avı

Büyük balık avı topluluklar arasında yaygınlaşmaya başladığından bir süre sonra balığı koruma ve çoğaltma gereksinimi ortaya çıkmaya başlar. Balığı çoğaltma isteği büyük balık avı psikolojisinin doğal bir sonucudur. İşte bu aşamada hem sürdürülebilir balık avı yapmak, hem de bu avlardan alabildiğince keyif almak için bir çözüm gerekir. Bu çözüm de ilk önce ihtiyacını al, gerisini bırak şeklinde ortaya çıkar. Sonra balığı daha da çoğaltmak için sportif balıkçılığa doğru evrilir. Balık avcılığının en son ve en keyifli aşaması sportif balıkçılıktır. Çünkü insanın temel doğası yaşatmak üzerinedir. Ölüm her insanı üzerken, yaşatmak her insanı duygulandırır. Her insanın içinde bir kurtarma olayının kahramanı olma isteği vardır. Kim kahraman olmak istemez ki…

Balık avının kahramanları, sportif balık avı yapanlardır.

Balık Avı Temel İhtiyaçlardandır

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-b5Y5w_la9U

Balık Avı Temel İhtiyaçlardandır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.