BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Büyük Balığın Mücadelesi Doyumsuzdur :

BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Herkesin hayalini süsleyen büyük balık avının mücadelesi de muhteşemdir. Çünkü balık yorulmadan teslim olmaz. Özellikle Akya avında balığı yormak da çok zordur. Akya gücünün sonuna kadar mücadele etmeye devam eder. Genellikle avcılar balıktan önce yorulurlar. Ancak yardımlaşarak balıkla mücadele etmek mümkün olur.

Büyük Balık Avına Çıkmanın Heyecanı 

Büyük balık avını yapmak ciddi anlamda bilgi, tecrübe ve ekipman desteği ister. En önemlisi de bu konuda uzman bir rehbere ihtiyaç vardır. Bütün bu unsurları ve daha fazlasını bir araya getirmek için bir organizasyona ihtiyaç vardır. Bu durum büyük balık avını pahalı bir uğraş haline getirir. Durum böyle olunca balık avının yanında, organizasyonun ne getireceğinin belirsizliği de ayrı bir heyecan kaynağı olur. Bütün bu duygular içinde büyük balık avı başlar.

BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Katılımcılar ile organizasyonun uyumu balık avının her aşamasını etkiler. Birlikte oluşan sinerji balık avının kısmetini belirleyen temel unsurdur. Büyük balık avı rehberinin talimatlarını iyi anlayıp uyum sağlamak avın verimine direk etki yapar. Uyumlu bir çalışma ile büyük balık avı keyif halini alır. Katılımcılar av boyunca pek çok şey öğrenirler. Sohbetin koyuluğu balık avından alınacak keyif ve heyecanı arttıran en önemli unsurlardan biridir. Bir diğeri de büyük balık avı yapabilmektir.

BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Kısmetse Büyük Balık Oltaya Takılır 

Büyük balık için olta hazırlamak, oltayı suya salıp dip sırtısı çekmeye başlamak ve büyük balığın oltaya atlamasını beklemek çok heyecan vericidir. Balığın ne zaman oltaya vuracağı belli olmaz. Kaloma aniden çılgın gibi akmaya başlayınca teknedeki heyecan en üst seviyeye ulaşır. Bu aşamadan sonra tur rehberinin uyarıları çok daha fazla önem kazanır. Bu aşamada rehberin talimatlarına harfiyen uyulması avın başarılı sonuçlanması için çok önemlidir.

Büyük Balık avında Öncelik Emniyettir

Balık kalomayı boşaltmaya başladığında rehber, öncelik emniyette olacak şekilde balıkla mücadelenin doğru yapılması için çaba harcar. Problemli bir durum olması ihtimaline karşı her an oltaya müdahale etmeye hazır bekler. Büyük balık avında çapariz ihtimaline karşılık hazırda keskin bir bıçak bulundurmakta fayda vardır. Özellikle olta makinelerinde kullanılan ip misinaların balık avında faydalı pek çok olumlu özelliği olmasına karşılık, çapariz olmaya da çok müsaittir. Bu yüzden keskin bir bıçak ip misinayı her an kesmek için hazırda bulundurulması gerekir.

BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Herhangi bir problem olmamasını sağlamak rehber avcının görevidir. Gerekirse oltayı katılımcıdan alıp problemi gidermelidir. Problem giderilince olta tekrar katılımcıya verilir. Bu şekilde avcımız büyük balık avının heyecanını ve keyfini sonuna kadar yaşayarak mücadelesine devam eder.

BUYUK BALIGIN MUCADELESI DOYUMSUZDUR

Büyük Balığın Beklenmeyen Mücadele Gücü

Daha önceden büyük balık avı yapmamış birisi büyük balığın mücadelesi karşısında büyük bir şaşkınlık yaşar. Bu durum avcımızın daha çabuk yorulmasına sebep olur. Bu aşamaları ya yanındaki arkadaşından yardım alarak, ya da rehber avcının telkinleri ve olta makinesinin teknik özelliklerini kullanarak aşabilir. İlk heyecanlar atlatıldıktan sonra ilerleyen süreçte avcımızın mücadele gücünde artış olur. Mücadele gücündeki bu artışı hissetmek avcımıza ciddi bir özgüven verir. Bu sayede avın keyfi artar. Özgüven artışını balığı tekneye aldığımızda her avcının hal ve tavırlarından izlemek mümkündür.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/IYjyXGPLGx4

Büyük Balığın Mücadelesi Doyumsuzdur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.