BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Balık Avında Kadın Tekneye Uğur Getirir :

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Balık avı turunda teknede ne zaman bir bayan olsa, o tur bereketli geçer. Aynı durum çocuklar için de geçerlidir. Bu durumu değiştiren bir tek şart var. O da tekneye gelen kim olursa olsun, tekneye gerçekten isteyerek gelmesidir. Teknede zoraki bulunan birisi balık avının verimsiz geçmesine sebep olur. Yani balık avına gelmenin gönüllülükle olması şarttır. Zoraki sebeplerle getirilmemesi gerekir. Herkes denizi ve balık avını sevmek zorunda değildir. Ama her insanın belli bir yaşta denizle ve balıkla barışık olduğu bir dönem olur. İşte balık avına çıkmanın tam zamanı da bu dönemdir.

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Hatunsuz Balık Avı Olmaz Derken

Balık avı sadece erkeklerin yapacağı bir iş değildir. Balık avına çıkarken yanınızda balığa meraklı bir bayan olsun demektir. En azından denizde ve/veya balık avında olmaktan zevk alan bir bayan olsun deriz. Ayrıca siz balığa çıkarken bu güzellikleri eşinizle de paylaşın diyoruz. Bu şekilde çıkılan pek çok turdan çok güzel avlar yaparak döndük. Zaten bir bayanın bulunduğu her ortam otomatik olarak daha seviyeli, daha aktiviteye odaklanılmış bir ortam oluyor. Yapılan işe ne kadar odaklanılırsa, o işte başarılı olma ihtimali de o kadar artıyor.

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Balık Avıyla Özgüven Kazanmak

Balık yakalayan bir insan içsel olarak artık aç kalmayacağını algılar. Avcılık, ilkel çağlarda yaşamaya devam etmenin yegane yoluydu. Avcılar olmasa insanlık bugünlere gelemezdi. Bu durum adeta dna mıza işlenmiş gibidir. Günümüzde hayatımızın bir döneminde avcılık vasfını kazanmak insana acayip bir özgüven verir. Bu durum ayrıca, insanın bir başkasına muhtaç olmadan yaşamını tek başına devam ettirme özgüvenini de sağlar. Bunu hissetmek çok güçlü bir duygudur. Bunun anlamı kişisel özgürlüktür. Bir diğer anlamı benliğini bulmaktır. Artık bu kişinin bunalıma girmesi mümkün değildir. İşte tam da bu algılardan dolayı büyük bir özgüven kazanır. Bu durum bir insanın hissedebileceği en güçlü duygulardandır. Özellikle de bir bayan için çok değerlidir. Çünkü her insan bu aşamadan sonra çok daha fazla üretken olur. Hayata daha sıkı bağlanır.  

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Ben psikoloğa gitmeyi bıraktım. Artık balık avına çıkıyorum” diyen adamın ruh hali.

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Bugün Büyük Balık Avı Yapacağız

Tekneye binmeden bu cümleyi inanarak kuran her insanı çok seviyorum. Çünkü hiç biriyle boş dönmedik. Bu cümleyi duyduğumda benimde modum yükseliyor. O an içimden “bugün büyük balık avlayacağız” derim. Çünkü inanç olmadan başarının olması mümkün değildir.

BALIK AVINDA KADIN TEKNEYE UGUR GETIRIR

Bugünkü avımıza da böyle başladık. Yem balık avımızı yaptıktan sonra büyük balık avına başladık. Büyük balık da bizi çok bekletmeden geldi. Büyük balıkla yardımlaşarak mücadele ettik. Biraz yorucu oldu. Ama sonunda tekneye aldık. Akya’yı teknede o heybetiyle görmek arkadaşlarımızı çok mutlu etti.

Balığı Erkenden Avlayanlara Ödül

Büyük balığı erkenden avlayanlara ödülümüz vardır. Önce Tuzla Koyunda bulunan gizli saklı koya uğradık. Tuzla Koyu aynı zamanda Tuzla Adaları olarak da adlandırılır. Burası dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen gizli saklı ufak bir koydur. Hatta bu koyun da gizli saklı bir bölümü vardır. Bu kısma giriş yüzerek olur. Mutlaka dalış fenerlerine ihtiyaç vardır. Ayrıca rehber gözetimi gerekir.

Tuzla Adalarının gizli saklı koyundan sonra Akseki Koyunda bulunan Fosforlu Mağaraya da uğradık. Burası denizin sakin olduğu zamanlarda, özellikle de sabah saatlerinde çok güzel görüntü verir. Bazen içinde ufak balıkların sürüsünü de görmek mümkündür. Genellikle Adrasan’da deniz çok berrak olduğundan bu iki yerin dip görüntüsü de çok güzel ve davetkar olur. İnsanlar buralarda denize girmeyi arzular. Bu yüzden günlük tur tekneleri de zaman zaman buralara uğrar.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/uD_DzdSRPyI

Balık Avında Kadın Tekneye Uğur Getirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.