BUYUK BALIK AVI INSANI KUCUK BALIK AVINDAN SOGUTUR

Büyük Balık Avı insanı Küçük Balık Avından Soğutur :

BUYUK BALIK AVI INSANI KUCUK BALIK AVINDAN SOGUTUR

Küçük balık avından sıkılıp büyük balık avına yönelen kişi balık avı yapmaya başladığında, daha önce hiç yaşamadığı heyecanları yaşadığı için ufak balık avından uzaklaşır.

BUYUK BALIK AVI INSANI KUCUK BALIK AVINDAN SOGUTUR

Büyük balık avı önceden hazırlık gerektirir. Öncelikle yapılacak balık avına uygun malzemenin seçilmesi gerekir. Bu malzeme ile kullanılacak olta takımları hazırlanır. Kullanım sırasına göre çantalara yerleştirilir. Takımlar ve malzemenin kullanım şekli konusunda eksik bilgiler internet aracılığı ile giderilmeye çalışılır. Konu ile ilgili videolar seyredilir. Resimler incelenir. Bütün bunlardan sonra motivasyon en üst düzeye erişir. Kişi artık balık avına çıkmaya hazırdır. Balık avı tur günü dört gözle beklenir.

BUYUK BALIK AVI INSANI KUCUK BALIK AVINDAN SOGUTUR

Balık avı için buluşulup denize çıkılır. Yem balıklarının bol olduğu zamanlarda yem ile balık avı yapılırken, yemin az olduğu veya av vermediği zamanlarda suni yemlerle balık avı yapılır. Bütün hazırlıklardan sonara olta denize bırakıldığında avcı olayın değiştiğini ve bu av şeklinin ciddi bir iş olduğunu anlayarak heyecanlanır. Artık onun için gerçek büyük balık avı başlamıştır. Heyecanla balığın gelmesini beklerken, balık geldiğinde neler yapacağının hesabı yapılır. Balık oltaya vurup kaloma boşalmaya başladığında, balığın şoka girmesi gibi, avcı da kısa süreliğine şok girer. Bu aşamada deneyimli kaptan verdiği talimatlarla, avcının biran evvel şoktan çıkmasını sağlar. Mücadelenin gücü, balığın büyüklüğüne, dinç veya yorgun olmasına, kancanın geçtiği yere, oltaların gücüne,  kişinin deneyimine göre değişir.

Balıkla Mücadelede Kaloma Kullanımı

Büyük balık kalomayı boşaltırken, kişi balığı kaçırma korkusuna kapılabilir. Bu sorunu azaltmanın yegâne yolu uygun kaloma ayarı ve sabırla mücadeledir. Balığı yorarak tekneye yaklaştırmak için verilen mücadele, balık avının en büyük keyif anıdır. Avlanan balık yenip biter. Ama balık avında yaşanan heyecan kalıcıdır. Ancak daha güzel avlar yaşanan heyecanın yerini alabilir. Bütün bu heyecanı yaşayıp balık tekneye alındıktan sonra, balığı elinde hisseden avcının artık ufak balık avına karşı bir isteği kalmaz. Artık hep daha büyük avların peşinde koşar. Daha önce hiç avlamadığı büyük balıkların avını yapmaya çalışır.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Büyük Balık Avı İnsanı Küçük Balık Avından Soğutur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.