COCUKLARIN YAZILI ORKINOS AVI

Çocukların Yazılı Orkinos Avı :

COCUKLARIN YAZILI ORKINOS AVI

Çocuklarla her sene fırsat buldukça balık avına çıkarız. Hatta bazen da dalmaya gideriz. Şimdilik dalışlar serbest dalış şeklinde oluyor. Henüz daha zıpkınla balık avı aşamasına gelemedik. Ama olta avında kısmetleri çok iyi. Hiçbir avdan boş dönmüyorlar. Hatta en hızlı büyük balık avlama rekoru da onlara ait. Büyük balık avına iyice alıştılar. Başlarda tek başlarına oltayı saramıyorlardı. Ya da çok çabuk yoruluyorlardı. Artık kendi başlarına mücadeleyi sürdürüp balığı tekneye alabilecek hale geldiler.

COCUKLARIN YAZILI ORKINOS AVI

Çocuklarla Büyük Balık Avı

Oğlumun kankası günlük tur teknesine komşusuna miçoluk yapıyor. Bugün turları yoktu. Benim de balık avı turum yoktu. Bu vesile ile hemen kendi aramızda “bir balık avı turu yapalım” dedik. Sabah erkenden bizim Tatil Camping de buluştuk. Tekneye binip Adrasan Koyunda açılmaya başladık. Bu arada oltaları suya bırakarak yem balığı avına başladık.

Akseki Koyunun açığından hızla geçerken kaloma şiddetle boşalmaya başladı. O kadar güçlü çekiyordu ki, ilk anda Akya’nın geldiğini düşündük. Çünkü o bölgede daha önceden defalarca aynı şekilde 4 – 9 Kg arası Akya avları yapmıştık. Bu yüzden oltadaki balığın Akya olduğundan neredeyse emindik.

Akya Gücünü Harcamadan Teslim Olmaz

Mücadele sürdükçe balığın gücü azalmaya başladı. Bunun üzerine oltadaki balığın Akya olmadığını anladık. Akya bu kadar kolay gelmezdi. Ama başlangıçta çok güçlü çektiğine göre büyük balık olduğu kesindi. Merakla mücadeleye devam ettik. Neden sonra balık suda gözükmeye başladı. Böylece gelenin oldukça büyük bir Yazılı Orkinos olduğunu anladık.

COCUKLARIN YAZILI ORKINOS AVI

Yazılı Orkinosu çektiğimiz takım inceydi. Bu yüzden balığın her an misinayı kopartma riski vardı. Bu durum beni biraz tedirgin ediyordu. Buna rağmen oltayı çocukların çekmesini istiyordum. Öğrenmenin, deneyim elde etmekten daha etkili bir yolu yoktur. Bu yüzden her türlü riski göze aldım. Balığı çekerken onlara çok fazla müdahale etmedim. Sadece tekneye almanın riski fazla olduğu için balığı ben aldım. Aynı zamanda video çekiyordum. Bu yüzden balığı alırken elim bir yerlere dokununca video kapandı. Videonun kapandığını fark etmediğim için devamını çekmek mümkün olmadı.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/hZZcaptIuFk

Çocukların Yazılı Orkinos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.