HASRETLE BEKLENEN AKYA AVI NIHAYET YAPILDI

Hasretle Beklenen Akya Avı Nihayet Yapıldı :

Büyük balık avı her amatör balıkçının hayalidir. Türkiye şartlarında amatör balıkçının büyük balık avı yapması zordur. Bunun sebebi; balık stoklarımızın azaldığı bir ortamda büyük balık avı yapmanın iyice zorlaşmış olmasıdır. Bu zorluk dolayısıyla balık avı ile uğraşan profesyonel balıkçılar ve balık avına gönül vermiş amatör balıkçılar daha kolay ve masrafsız olan ufak balık avını tercih etmektedir. Bu durumda büyük balık avı yapabilmek için gerekli olan bilginin edinilmesini ve bu uğraştan verim alınması zorlaşmaktadır. Bilgi ve istediğin azlığı insanları büyük balık avından uzak tutmaktadır. Buna rağmen her profesyonel ve amatör balıkçı büyük balık avı yapma hayali kurar.

HASRETLE BEKLENEN AKYA AVI NIHAYET YAPILDI

Küçük Balık Takımları ve Alışkanlığıyla Büyük Balık Avı Yapılamaz

Bilgi ve tecrübe az olsa da büyük balıklar zaman zaman oltalara takılır. İste bilgi ve tecrübe tam da bu anda ihtiyaçtır. Ayrıca takımların büyük balık avına uygun olmaması da diğer bir sorundur. Büyük balık oltaya vurduğunda hiç beklenen bir av olmadığından, balık zapt edilmeye çalışılır. Bu ufak balık avında edinilen bir alışkanlıktır.

Ufak balık avında kullanılan oltaların gücü avlanılan balığa göre fazladır. Bu durumda ufak balığın mücadele edebilme imkanı yoktur. Avcı sıkı bir kalomayla balığı kolayca çekip tekneye alır. Bu davranış balıkçıda bir alışkanlık haline gelir. Büyük balık oltaya vurduğunda da aynı davranışı gösterebileceği yanılgısına kapılır. Bu yanılgıyla bir an evvel balığı tekneye almaya çalışır.

Büyük Balığın Gücü Dayanılmazdır

Büyük balık avcıdan da, oltadan da daha güçlüdür. Bu durumda balık oltayı koparıp gider. Avcı ne olduğunu anlamadan balıkla olan o muhteşem mücadelesi son bulur. Oysa takımlar büyük balık avına uygun olsaydı. Balık kancaya iyi geçseydi. Her hataya rağmen balıkla bir süre daha mücadele etme şansı olurdu. Daha iyi bir ihtimalle de balığı alama şansı olabilirdi.

HASRETLE BEKLENEN AKYA AVI NIHAYET YAPILDI

Büyük Balık Avı İçin Usta Bir Rehbere İhtiyaç Vardır

Amatör balıkçının büyük balık avı hayalini gerçekleştirmesi için büyük balık konusunda uzmanlaşmış, yeterli donanımı olan bir rehbere ihtiyacı vardır. Bu rehber önce oltaların nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak göstermelidir. Sonra avın nasıl yapılması gerektiğini anlatmalı ve bunu katılımcıların uygulamasını sağlamalıdır. Uygulama esnasında gördüğü eksikleri düzeltmeli ve problem oluşturabilecek davranışların doğrularının yapılmasını sağlamalıdır. Böylece büyük balık avının ciddi problem yaratabilme potansiyeli elimine edilmelidir.

HASRETLE BEKLENEN AKYA AVI NIHAYET YAPILDI

Amatör balıkçının büyük balık avında öğrenecekleri ve uygulayacakları av esnasında kademeli olarak gösterilir. Bu şekilde kolayca öğrenmesi sağlanır. Bütün bunlar yapıldığında geriye avın yapılması ve sevincinin beraberce paylaşılması kalmaktadır.

Bu balık avında da bunlar yaşandı. Önce yemlik Palamut avını yaparken uygulamalı olarak çıkrık makineli oltaların nasıl kullanılacağı gösterildi. Sonrasında yemlik Palamutlar kullanılarak Akya oltası hazırlanıp, Akya avına geçildi. Akya oltaya vurduğunda, anlık bilgi aktarımlarıyla balıkla keyifle mücadele edildi. Mücadele esnasında yorulan oltayı diğerine vererek dinlenirken, mücadele edenin de büyük balık avı keyfini sonuna kadar yaşaması sağlandı. Balık tekneye alınınca keyfi hep beraber yaşandı. Bu şekilde hasretle beklenen Akya avı nihayet yapıldı.

Bu yöntemle bir büyük balık avının herkese nasip olması dileğiyle…

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/kesSKh8AL3o

Hasretle Beklenen Akya Avı Nihayet Yapıldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.