UFAK BALIKLAR BUYUYUP GELSIN

Ufak Balıklar Büyüyüp Gelsin

UFAK BALIKLAR BUYUYUP GELSIN

Her balık avına büyük balık yakalamak için çıkarız. Genelde bu mümkün olurken, bazen de beklentilerin altında bir balık gelir. Bu durumda yapılacak şek daha büyüğünü yakalama için onu geri bırakmak olur. Böylece ufak balığa büyüme ve çoğalması için fırsat vermiş oluruz. Böyle bir durum beni büyük balık yakalamış kadar mutlu eder. Genellikle bu mutluluğu yaşarken de oltama daha büyük bir balık atlar. Ufak balıkları geri bırakmanın bir ödülüymüş gibi, büyük balık avlamak kısmet olur. Bu yüzden ufak balığı geri bırakmayı, büyük balığa ulaşmanın kestirme yolu olarak görürüm.

UFAK BALIKLAR BUYUYUP GELSIN

Balık Avı Turunda Ufak Balıkları Geri Salmak

Yıllardır ne zaman balık avı turunda ufak balıkları geri bıraksak, bir süre sonra oltamıza büyük bir balık atlar. Bu yüzden pek çok katılımcımız bu durumu doğal bir süreçmiş gibi algılamaya başladı. Böylece her sene daha çok ufak balığı geri salmaya başladık. Adeta bu durum bizim turların ritüeli haline geldi. 

Bizim için ufak olan balıkları, bazı durumlarda katılımcı arkadaşların ilk balığı olduğunda alırız. Tabii ki, arkadaşımız o balığı almak isterse. Bu aşamada ufak balık derken, bu bizim standartlarımıza göre ufak anlamına gelir. Yoksa yasal limitlerin oldukça üzerindedir. Yine de bazı arkadaşlar ilk büyük balık avları olmasına rağmen nispeten ufak olan balıkları yine de geri salarlar. Bu hem onlar için, hem de bizim için tarifi mümkün olmayan bir mutluluktur. Hatta bazen tekneye aldığımız balık 10 Kg üstünde olmasına rağmen geri saldığımız olur.

UFAK BALIKLAR BUYUYUP GELSIN

Denizde Olmanın Keyfi   

Pek çok kişiye şu soruyu sorarım: Önceliğiniz balık avı mı, yoksa denizde olmak mı? Balık avına ilk defa çıkanlar ve ilk defa tekne ile balık avlayacak olanlar balık avı cevabını verir. Çünkü bu soruyu kendi akıllarında analiz edip gerçek isteklerinin ne olduğunu derinlemesine düşünmemişlerdir. Ya da balık avı konusunda yeterince tecrübeleri yoktur. Balık avı ve denize tekne ile çıkma tecrübesi olan herkes denizde olmak cevabını verir.

UFAK BALIKLAR BUYUYUP GELSIN

Öncelikle denizde olmadan balık avı yapılamayacağı açıktır. Bu yüzden birinci tercih denizde olmaktır. Bu yüzden pek çok amatör balıkçı için denizde olup hoşça vakit geçirerek, iş hayatının stresinden kurtulmak temel amaçtır. Denizdeyken en güzel yapılacak faaliyetlerden bir tanesi balık avlamaktır. Balık avlamak da, kişinin avcılık kabiliyetlerini geliştirmek ve evine balık götürmek için yaptığı bir faaliyettir. Bu yönüyle kişinin gelişim sürecine katkı sağlayan bir faaliyettir. Aynı zamanda kişinin ruhsal yapısının gelişimini de destekler. Bu yüzden bütün bu süreçler kişi için mutluluk vericidir.

Balık Avı Hatıralarda İz Bırakır

Paylaşımlı her süreç gibi, balık avına aile veya arkadaş grubu ile çıkanlar için unutulmaz bir hatıradır. Bu hatıra yaşandı an itibariyle de, yaşandıktan sonra her anlatıldığında da kişilerin mutlu olmasına vesile olur. Bu yüzden de her fırsatta tekrarlanmak isteyen bir aktivitedir. Pek çok amatör balıkçı için her zaman öncelik denizde olmaktır. Bir de bu esnada balık avı yapılırsa tadına doyum olmaz. Denizde olmanın mutluluğunun yanında bir de çok güzel hatıra olur. İnsanlar bu tür hatıralarını hiç bir zaman unutmaz. Her fırsatta yaşadıklarını dostları ile paylaşmak ister.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/r5UssZBst-o

Ufak Balıklar Büyüyüp Gelsin

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.