BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Balık Avı Turizmi Nasıl Zenginleştirir :

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Kıyılarda rahatsız edilmeden özgürce dolaşan ufak balıklar, büyük balıkların beslenmek için kıyılara yönelmesini ve uzun süreler kıyılarda kalmasını sağlayarak, balık stoklarının hızla armasına sebep olur. Kıyılara sokulan büyük balık, göçle gelen ufak balıkların da kıyılardan ayrılmasını önleyerek, balık stokunun çok hızlı bir şekilde çoğalmasına vesile olur.

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Oysa ufak balıklar kıyılarda, özellikle ağla avlandığı durumlarda hızla azalırlar. Ağ avcılığı balığı azaltıp, merayı rahatsız ettiği için büyük balıkların rahatça kıyılara sokulup avlanmasının önünde de bir engel oluşturur. Balığın azalması ve rahatsız edilmesi büyük balığın meradan ayrılarak göçüne devam etmesine sebep olur. Büyük balık baskısından kurtulan ufak balıklarda rahatsız edilmenin verdiği sıkıntıyla merayı terk eder.

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Bu durum balığın tüketilip bitirilmesinin değil, balığın rahatsız edilerek göçe zorlanması durumunun bir sonucudur.  Bu balığın tüketilmesinden daha tehlikeli bir durumdur.  Bunun adı kaynakların verimli kullanılamaması ve balık stokunun israfı olarak tanımlanabilir.

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Kıyılarını korumayanın ne ufak balığı, ne de büyük balığı olmaz. Kıyılar balığın üreme, beslenme ve çoğalma mekanlarıdır. Balığın hiyerarşik yapısı bozulmadan avlanması durumunda, balık azalması mümkün olmayan bir durumdur.

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Balığın hiyerarşik yapısını bozmadan avlanmanın yolu, büyük balık avı yapmaktır.

Büyük Balık Avının Olgunlaştıran Yanı

Büyük balık avlanırken geriden gelen ufak balıklar avlanan her büyük balığın yerini binlerce kat çoğalarak doldurur. Bu durumda göç sadece hiyerarşik yapıya dahil olamayan büyük balığın veya hayat şartları, mevsim şartları uygun olmayan balığın göçüyle sınırlı kalır.

Kıyılar korunup balık hiyerarşik yapısı oluşturulduğunda, balık zengini ülke konumuna yükselmiş oluruz. Bu durumu balık avı turizmi ile değerlendirdiğimizde, bizi turizm zengini yapar.

Önce 10 – 20 Kg büyük balıkların avıyla turizm faaliyetine başlarız. Bu konuda belli olgunluk düzeyine eriştikten sonra işi büyütürüz. Özellikle 16 – 20 m boyunda Orkinos, Kılıç Balığı avına uygun teknelerle yapılacak VIP balık avı turizmine geçilir. Bu gelişmeler genel anlamda turizmimizi hayal dahi edemeyeceğimiz kadar çok olumlu etkiler. Zaten hobi turizmi dünyada en fazla gelir sağlayan turizm faaliyetidir.

BALIK AVI TURIZMI NASIL ZENGINLESTIRIR

Büyük Balık Avı Videosu: https://dai.ly/x275nb1

Balık Avı Turizmi Nasıl Zenginleştirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.