BALIK AVINDA SONBAHAR HASAT ZAMANIDIR

Balık Avında Sonbahar Hasat Zamanıdır :

BALIK AVINDA SONBAHAR HASAT ZAMANIDIR

Balık avında en verimli aylar sonbahar aylarıdır. Çünkü bu dönem denizde hasat zamanıdır. “Hasat zamanı” derken ne demek istiyoruz? İlkbahar üreme zamanıdır. Sular ısındıkça üreme faaliyeti hızlanır. Bu dönemde dünyaya gözlerini açan yavru balıklar yaz sonuna doğru biraz da olsa büyümüş olur. Büyük balıklar da bunlarla beslenmek ve göçlerine devam etmek için kıyılara yanaşırlar.

Denizlerde Göç Zamanı

Temmuz ortası gibi pek çok balık için göç faaliyeti başlar. Bu faaliyetin arkasından büyükler de kıyılara yönelir. Böylece sonbahar ayının başı itibariyle kıyılar balıklarla dolar. İşte balık avı için en iyi dönem bu dönemdir. Balıklar en güzel avı beslenme çılgınlığı yaşarken verirler. Beslenme çılgınlığı ile gözleri hiçbir şey görmez. Her türlü harekete atlarlar. Bu yüzden çok güzel avlar yapma şansı olur.

BALIK AVINDA SONBAHAR HASAT ZAMANIDIR

İlkbaharda Üreme Faaliyetiyle Balık Çoğalması

Aslında ilkbahar ayında üreme faaliyeti ile yine denizlerde balık yoğunluğu yaşanır. Ama bu dönemde genel olarak balıklar çok fazla av vermezler. Ancak beslenme çabası içinde olan balıkları avlamak mümkün olur. Bir de balıklar üreme faaliyetine hazırlandığı için av yapmak da, oltaya takılan balığı almak da doğru değildir. Biz bu dönemde genellikle oltamıza takılan balıkları geri bırakırız. Ancak ilk defa balık avı yapan arkadaşlar için sadece bir tane mümkünse ufak boy bir balık almayı tercih ederiz. Çok büyük balıkları bu dönemde almak hiç doğru değildir. Çünkü onlar çok fazla yumurta taşırlar. Bu yüzden bu dönemde ufak bir balıkla yetinmek daha doğru olur.

BALIK AVINDA SONBAHAR HASAT ZAMANIDIR

Sonbaharda Büyük Balık Avı

Sonbahar gelince oltalarımız büyük balıklar ile şenlenmeye başlar. Bu dönemde hava ve deniz de çok keyifli olur. Adeta bütün şartlar balık avı yapmak ve denizde olmak için çok uygun olur. Bu yüzden balık avına çıkılacak en doğru zaman sonbahar aylarıdır.

BALIK AVINDA SONBAHAR HASAT ZAMANIDIR

Balık avı turu olmasa bile, kışa yaklaşılan bu dönemde her gün denizde olmak için en doğru zamandır. Böylesi güzel günleri sonuna kadar yaşayıp kışa hazırlanmak gerekir. Ama en doğrusu bu günleri hiç bitmeyecekmiş gibi, tadına vararak yaşamaktır.

Denizde Bereketin Tadına Varmak

Bu yüzden her fırsatta sabahın erken saatinde denizde olmak isterim. Sabah güneşinin doğuşunu seyrederek oltaya atlayan balıkları çekmek çok keyifli olur. Sonra da vakit kaybetmeden büyük balık avı başlar. Oltaya bir de büyük balık atladığında keyfimize diyecek olmaz.

Büyük balıkla mücadelenin ardında tekneye alırız. Artık denizin tadını çıkarma zamanı gelir. Güzel bir av yapmış olmanın keyfiyle dönüş yolunda canımız ne isterse onu yaparız. Bazen Adrasan’ın güzel doğasını seyre dalarız. Bazen de bir yerlerde serbest dalış antrenmanı yaparız. Böylece suda olmanın tadına doyarız.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/RAhuUdV4Tcw

Balık Avında Sonbahar Hasat Zamanıdır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.