BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Bugünün Sürprizi Fangri Avı :

BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Bazı günler balık avı için çok özeldir. Bu günlerde her zaman yaptığınızdan farklı bir avlar yapmak kısmet olmuştur. Bu tam anlamıyla bir sürprizdir. Bu durum, iyi değerlendirildiğinde sizi bir üst lige taşır. Artık daha iyi ve bilinçli bir avcı olmak için fırsattır. Böyle bir durumda ilk fark ettiğiniz farklı yöntemler denemektir. Böylece daha farklı avlar yapma imkanı doğar. Artık bu aşamadan sonra olaya daha geniş açıdan bakmak gerekir. Fangri avı da böyledir.

BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Sabah Suyuna Erken Başlamak

Hava ve deniz çok güzeldi. Günün ilk ışıkları ile oltalarımızı suya bıraktık. Adrasan Koyu içinde ilk yemleri tekneye aldık. Böylece balık avına motive olmaya başladık. Koy dışına çıktığımızda yem işimiz bitmişti. Oltaları topladık. Sabah çayımızı yudumlayarak meraya doğru hızla yol aldık. Yol boyunca sohbet edip geçmiş avlardan bahsettik. Büyük balık avında uygulayacağımız yöntemden bahsettik.

BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Canlı Yemli Takıma Dip Yaptırmak

Meraya yaklaşırken bir canlı yem için oltaları suya bıraktık. Meraya varmadan canlı yemi aldık. Bu sayede hemen Akya Oltasını hazırlama fırsatımız oldu. Meraya yaklaşırken oltayı salmaya başladım. Kurşunlar zemine dokunana kadar saldım. Sonra motora, rölanti hızında yol verdim. Takın hafifçe dipten yükseldi. Oltayı arkadaşa uzatıp nasıl tutması gerektiğini gösterdim. Bu şekilde bir dakika bile yol almadan kaloma çılgınca boşalmaya başladı. Tekneyi derin suya doğru çıkarmaya başladık.

BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Son günlerde bu merada Balon Balıkları çok yoğundu. Ama geçmişte bu merada çok güzel avlar yapmıştık. Bu yüzden burayı çekmeden pas geçmek olmazdı. Ayrıca içimde burada av yapacağımıza dair çok güçlü bir his vardı. Hani bazı şeyleri sanki olacakmış gibi yaparız ya, işte tam da öyle. Zaten yemi balonlar yese bile, yenisini avlamak çok kısa sürüyordu. Risk almaya değerdi. Zaten risk almadan dip sırtısı çekmenin bir yolu yoktur.

BUGUNUN SURPRIZI FANGRI AVI

Oltaya Takılan Neydi

Açık suya doğru giderken heyecanımız büyüktü. Balık çok güzel kaloma boşaltıyordu. Ama çok büyük bir balık gibi de değildi. Benim aklımda 5 – 7 Kg aralığında bir Akya olduğu fikri vardı. Buna karşılık arkadaşımız ise, oltasında bir büyük balık olmasının mutluluğunu yaşıyordu. Sonuçta ikimizde mutluyduk. Bu şekilde balıkla mücadeleye devam ettik. Balığı hiç zorlamadan, öncelikle “görme hedefli” çektik. Kısacası balıkla mücadele ederken çok nazik davranıyorduk. Bu şekilde mücadele etmenin ilk ödülü, balığı görebilmek olur. Balığı görebilecek şekilde çekmenin en büyük ödülü de, balığı çok büyük bir olasılıkla tekneye almak olur. Çünkü bu esnada balık çok yorulmuş olur.

Büyük balığı yormadan çekmeye çalışmak doğru değildir. Özellikle bu ilk büyük balığınızsa. Her avcı ilk büyük balığını öncelikle görmek, sonra da tekneye almak ister. Kaçırma riskini göze almak istemez. Bu yüzden balığı yorarak çekmek hem avın keyfini sonuna kadar yaşamayı sağlar, hem de balığı tekneye almayı büyük oranda garantiler.

Fangri Avı Sevinci

Balığı teknete almak için oltayı çekerken bile Akya olduğunu düşünüyorduk. Balıkta inatla teknenin altından göremeyeceğimiz açıdan geliyordu. Son anda suyun yüzünde göründüğünde çok şaşırdık. Gelen Fangriydi. Tam anlamıyla büyük bir sürpriz oldu. Tekneye aldığımızda ise muhteşem bir av yapmıştık. Artık o anın keyfini çıkarabilirdik. Biz de öyle yaptık. Tam anlamıyla o anın keyfini çıkardık.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/ke2-JQWgYe8

Bugünün Sürprizi Fangri Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.