BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Balıklı Günü Akya Avlayarak Bitirdik :

BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Bu günlerde balık avı çok verimli geçiyor. Özellikle yem balığında ciddi bir çoğalma var. Bu kadar yem balığının olduğu ortamda büyük balığın da hızla çoğalmasını bekleriz. Nihayetinde öyle de oldu. Adrasan meralarında Akya ve diğer balıkların miktarında hızla bir çoğalma oldu.

BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Sabah erkenden Ali Bağcı ile sahilde buluştuk. Adrasan Koyunda yem balığı avına başladık. Koydan çıkmadan yem balığı işimiz bitmişti. Oltaları toplayıp Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başladık. Yol boyunca sohbet edip kahvaltımızı yaptık. Hava ve deniz çok güzeldi. Bu arada güneş doğuşunun fotoğraflarını da çektik. Manzarayı seyre dalıp kendimizi şanslı hissettik. Bütün bu güzellikler umudumuzu arttırdı. Artık Akya avı yapacağımıza dair umudumuz iyice arttı.

BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Canlı Yem Balığı

Sulu Adaya yaklaşırken canlı yem avlamak için oltaları tekrar suya attık. Çok kısa zaman içinde canlı yem oltadaydı. Hemen Akya Oltasını hazırlayıp meraya yanaştık. Merada daha beş dakika olta çekmemiştik. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Akya oltadaydı. Hemen meranın taşlık dip zemininden uzaklaştık. Yavaş yolla açık suya doğru yol almaya başladık.

BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Büyük Balık Oltadayken

Büyük balık oltadayken hiç telaş etmeden kaloma boşaltmasına izin vermek gerekir. Biz buna “balığa yol vermek” diyoruz.. Dibi taşlık zeminden uzaklaşırken kalomanın hafif açık olması gerekir. Bu sayede sıkıntısız bir şekilde derin suya çıkmak mümkün olur. Bu esnada büyük balık çok fazla dalma çabasına girmeden peşimizden gelmeyi tercih eder. Çünkü, balıklar bir sorunla karşılaştıklarda hemen açığa yönelip derin suya dalmayı tercih ederler. Balık oltadayken açık suya yöneldiğimizde, onlar da peşimizden gelmekte çok fazla zorluk çıkarmazlar. Hem bu şekilde balığın en fazla mücadele edeceği zamanı sorunsuz geçirmiş oluruz. Bu sayede balık da yorulmaya başlar.

BALIKLI GUNU AKYA AVLAYARAK BITIRDIK

Büyük Balıkla Mücadele

Açık suya çıkınca motoru boşa alıp durdururuz. Böylece sessiz bir ortamda balıkla mücadele etmek ve hoşça sohbet etme fırsatımız olur. Ali ile sohbet ederek balıkla mücadeleyi sürdürdük. Nihayetinde önce olta takımı, sonra da balık suda gözüktü. Sakin bir şekilde balığı teknenin yanına yaklaştırıp tekneye aldık.

Ali balığın küçük olduğunu söyleyip “bu balığı geri salalım” dedi. Bunun üzerine balıktan kancayı hızla çıkarma işine giriştik. Ama ilk fark ettiğimiz kancanın balığın solungacına girdiği oldu. Şansımı deneyerek kancayı balığa zarar vermeden itina ile çıkardım. Fakat tam balığı salmaya hazırlanırken kancanın çıktığı yerden kan boşaldı. Bu durumda balığı salmanın bir anlamı olmadığını geçmiş tecrübelerden biliyordum. Ne yazık ki, bu balığı almak zorundaydık.

Büyük Balık Avında Sadece Bir Balık

Balığı geri salmayınca bize dönüş yolu gözüktü. Ali “abi yakala bırak avı yapalım mı” dedi. Bende “olur” dedim. Bir tane daha canlı yem alıp ava devam ettik. Ama yemimizi balonlar yiyince dönüşe geçmeye karar verdik.

https://adrasanbalik.com/buyuk-balikla-mucadele-ogreticidir/.html

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/zWyIg6VyBDM

Balıklı Günü Akya Avlayarak Bitirdik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.