BALIK AVININ DUASI RASTGELEDIR

Balık Avının Duası Rastgeledir :

BALIK AVININ DUASI RASTGELEDIR

Balık avına başlarken rastgele deriz. Çünkü balık avına çıkarken denizle ve balık ile anlaşma yapmak mümkün değildir. Neredeyse sonsuz olasılığın bir araya gelmesi ile büyük balık avı yapmak mümkün olur. İşte bütün bu sonsuz olasılıkların bir araya gelmesi durumunu kısmet kavramı ile açıklamak mümkündür. Yoksa ustalık kavramı ile sonsuz olasılığı bir araya getirebilmek mümkün değildir. Buna yüzlerce hayatın oluşturacağı bir yaşam süreci bile yeterli gelmez. İşte bu durumun gerçekliği, binlerce yılın süzgecinden geçerek “rastgele” kavramı ile izah edilmiştir.

BALIK AVININ DUASI RASTGELEDIR

Ustalık Balık Avlamak İçin Yeterli mi

Ustalık, balık avında ne kadar yol aldığınızı gösterebilen bir kavramdır. Kişiden kişiye de değişiklik gösterir. Aynı oranda tecrübeye sahip iki kişinin aldığı yolun da aynı olacağını söylemek mümkün değildir. Çünkü tecrübe tamamen kişiseldir. Bu ne demektir? İki kişinin aynı tecrübeyi yaşaması durumunda bile öğrendikleri ve algıları farklı olur. Bunun sebebi kişilerin olayları algılama ve yorumlamadaki farklılıktır. Hiç bir  kimse olaylara bire bir aynı açıdan bakmaz. Aslında bu farklılık gelişme sürecinin lokomotifidir. Farklı yaklaşımlar belli süreçlerde kesişerek gelişme ve öğrenme sürecinin hızlanmasına sebep olur. İşte tam bu yüzden öğrenilenlerin ve paylaşılmasının önemi ortaya çıkar. Çünkü bilgiler paylaşıldıkça çoğalır.

BALIK AVININ DUASI RASTGELEDIR

Balık Avına Dua Ederek Başlamak

Dualar, algılarımızın açılmasını sağlayan dalga boylarıdır. Büyük bir inançla yapıldığında başarının temel kaynağı olur. Ayrıca dualar kişisel sinerji kaynaklarımızdır. Yükselen algımız ile olan biteni çok daha iyi algılar ve yorumlayabiliriz. Böylece olan biteni yorumlayarak ve doğru kararları alabiliriz. Hiçbir şeyin olmadığı durumlarda bile karamsarlığa düşmemizi önlerler. Elimiz boş kalsa bile “bugün kısmet değilmiş” diyebilmek yarına umutla bakmamızı sağlar. Başarı sık aralıklarla yapılan tekrarlar ile elde edilir. İnsanoğlunun öğrenme süreci sık aralıklarla yapılan tekrarlar sonucu gelişme gösterir.

BALIK AVININ DUASI RASTGELEDIR

Büyük Balık Avın Yapılması

Her başarıda olduğu gibi, büyük balık avının yapılmış olması bizi motive eder. Böylece yeni avı dört gözle beklemeye başlarız. Bazen de umulmadık bir problem daha üst çözümlemelere ulaşmamızı sağlar. Ben bunu şöyle yorumlarım: “en iyi öğretmen yaşadığımız problemlerdir”. Tabii ders almayı biliyorsak. Böyle bir durumda ben “bu durumda neyi görmem gerekiyor” diye sorarım. Genellikle cevap çok yakınımızda olur. Cevapları uzaklarda aramak veya ertelemek zaman kaybıdır. Sorunu çözümlemek isteyen için cevap yanıbaşındadır.

Çözüm Odaklı Olmak

Problemler konforsuz ortamlar, hayal kırıklıkları ve bazen yüksek maliyetler yaratır. Ama oturup “bu problemi nasıl çözerim” diye düşünmeye başladığımızda pek çok çözüm yolu bulmaya başlarız. Bu durumda mesele hangisinin daha verimli olacağına karar vermek olur. Düşünen adam her zaman en doğru seçimi yaparak öğrenme sürecini bir üst seviyeye taşır. Ustalaşmanın ve başarılı olmanın yolu budur.

Balık Avının Duası Rastgeledir

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/I8STVYqQBMA

Balık Avının Duası Rastgeledir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.