BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

Büyük Balık Avına Her Katılanın Hayalı Gerçek Olur Mu :

Balık avına katılan arkadaşın öncelikle büyük balık avını öğrenmesi gerekir. Büyük balık avı bilgi, tecrübe ve en önemlisi kısmetle yapılabilir. Bilgi ve tecrübe kısmını tur esnasında biz elimizden geldiği kadarıyla karşılamaya çalışırız. Eğer katılımcılar bu avın yapılabilir olduğuna inançları varsa işimiz kolaylaşır. Avın yapılabileceğine inanç ne kadar yüksekse, aramızdaki sinerji o kadar yüksek olur. Bu durum büyük oranda bizi başarıya taşır. En kötü durumda oltamıza atlayıp, mücadele edip kaçırdığımız bir büyük balık avımız olur.

BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

Eğer katılımcının büyük balık avının yapılabilirliği konusunda tereddüttü varsa işimiz zordur. Çok büyük bir olasılıkla oltamıza büyük balık vurmayacaktır. Bir balık oltamıza atlasa bile kaçırma olasılığı çok fazla olacaktır. Tereddüt, eninde sonunda bize mücadelenin bir aşamasında hata yaptıracaktır. Çünkü, tereddüt kaçırma korkusunu içinde barındırır. Korku ve tereddüttün bir arada bulunduğu bir ortamda başarı yeşeremez. Başarısızlık ilahi bir kader gibidir.

BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

Tereddütü Olmayanın Korkusu Olmaz

Pozitif enerji sahibinin korkusu olmaz. Korkusu olanın ancak negatif enerjisi olur. Kısaca pozitif enerji ile korku bir arada bulunamaz. Başarıya giden yol inanmaktan geçer. İnananın başarı için bütün kanalları açık olur. Ayrıca, Allah bir insanın bir işi başarmasını dilemişse, o işi ona kolaylaştırır. Buna balık avında rastgele, kısmet veya nasip deriz.

Kısmet Kavramı Başarının Bütün Unsurlarını İçerir

Kısmet veya rastgele tesadüf içermez. Aksine içinde bilgi ve tecrübenin de bulunması gerekir. Her şey bir araya gelmeden bir başarı vücut bulamaz. Rastgele veya kısmet her şeyin bulunduğu bir ortamda vücut bulabilir. Özellikle büyük balık avını tesadüfle sonuçlandırmaya imkan yoktur. Büyük balık avına her anlamda hazır olmayanın sadece çok güzel kaçırma hikayeleri olur. Böyle bir durumda balık oltaya atladığında ya hazır değilizdir. Ya gerekli mücadeleyi hakkıyla yapamamışızdır. Ya da malzeme kısmında bir sorun çıkmıştır. Sonuç olarak balığı kaçırırız.

BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

Katılımcının Pozitif Enerjisini Nasıl Anlarız

Tekneye binip yerini aldığında “abi bugün büyük balık avı yapmaya geldim” der. Bu sözü söyledikten sonra sohbet esnasında da aynı hevesi sürdürüyorsa, biz balık avından boş dönemeyiz. Mutlaka bir büyük balık bizim oltamıza atlar. Bizde büyük bir uyum içinde o canavar büyük balık ile uygun bir şekilde mücadele ederiz. Sonunda balığı tekneye almak da kısmet olur.

BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

On Bir Defa Tura Katılan Arkadaşın Durumu

Bir arkadaşla 10. turdan dönüyorduk. Teknede büyük balık yoktu. Bunun üzerine arkadaş soruyor “Menderes abi, yalnız başıma çıktığım on turdur elimiz boş dönüyoruz. Oysa, Nazım abiyle katıldığımız pek çok turda hemen her tür büyük balığın avını yaptık. Peki yalnız çıktığım bu on turda bana niçin bir büyük balık kısmet olmadı” Arkadaşa şu cevabı verdim “on tur boyunca balık avı dışında her konuda konuştuk. Balık avına odaklanmadan, yapacağımız işe inanmadan biz bu avı yapamayız” dedim. Arkadaş kısa bir süre sonra 11 tur için rezervasyon yaptırdı. Rezervasyon yaptırırken “Menderes abi bu sefer mutlaka büyük balık avı yapacağız” dedi. Bende “inşallah” dedim.

Bu Sefer Olacak İnancı

Arkadaş 11. tura yanında iki arkadaş daha getirdi. Tekneye biner binmez “abi bu sefer büyük balık avlayacağız” dedi. Tam gün tura çıkmıştık. Bütün tur boyunca önceden yaptığımız büyük balık avlarımızdan konuştuk. Arkadaş her seferinde “bugün büyük balık avı yapacağımıza inanıyorum” dedi. Artık hava kararmaya yüz tuttu. Son merayı çekiyorduk. Bizim arkadaş hala “bu turda büyük balık avı yapacağız” diyordu. “İnşallah” dedim. Önümüzde olta çekeceğimiz 200 – 300 m bir yer kalmıştı. Burayı geçince “oltaları toplayalım” diyecektim. Daha merada 100 m ilerlememiştik ki, kaloma boşalmaya başladı. Son anda inancın zaferi gerçekleşmişti.

Bu hikayede de görüldüğü gibi, tereddüttü olmayanın avında başarılı olması kaçınılmazdır. Aksi takdirde başarılı olmak çok zordur. Bir türlü oltaya balık atlamaz. Atlasa da mücadelenin bir anında bir hata balığın kaçmasına sebep olur. Tereddüttümüz varsa, korkuyorsak korkumuz başımıza gelir.

BUYUK BALIK AVINA HER KATILANIN HAYALI GERCEK OLUR MU

Bu Avın Hikayesi

Arkadaş tekneye bindi “abi ben bu tura eşimin kısmetine büyük balık yakalamaya geldim” dedi. O andan sonra her şey saat gibi işledi. En güzel kısım balıkla mücadele aşaması oldu. Balığı tekneye alıp mutlu bir şekilde dönüşe geçtik. Tam anlamıyla pozitif enerjinin zaferiydi.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/6R0CtzFoOG4

Büyük Balık Avına Her Katılanın Hayalı Gerçek Olur Mu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.