BUYUK BALIK AVLAYABILMENIN YOLLARI NELER OLABILIR

Büyük Balık Avlayabilmenin Yolları Neler Olabilir :

BUYUK BALIK AVLAYABILMENIN YOLLARI NELER OLABILIR

Büyük balık avı belli bir bilgi ve tecrübe düzeyine gelmeden yapılamaz. Burada ifade etmeye çalıştığımız “balık avına yeni başlayanın oltasına büyük balık vurmaz”  demek değildir. Tabi ki, herkesin oltasına büyük balık vurabilir. Ama büyük balıkla mücadele etmek için önce bu ava hazır olmak gerekir. Olta takımlarının uygun olması gerekir. Büyük balıkla avı yapabilmek için bilgiye ihtiyaç vardır. Nasıl büyük balık avı yapılacağının öğrenilmesi bir süreç, eğitim işidir. Bu süreçte edinilen tecrübe ile balık avı yapılabilir. Her büyük balık avı avcısına pek çok şey öğretir. Bu öğrenme süreci hiç bitmez. Aksine derinleşerek uçsuz bucaksız bir hal alır. Balık avını bildiğini iddia eden konunun cahilidir. Ancak öğrendikçe ne kadar cahil olduğumuzu fark ederiz. Yani öğrenmek ufkumuzu genişletir. Farkındalığımızı arttırır.

BUYUK BALIK AVLAYABILMENIN YOLLARI NELER OLABILIR

Büyük Balık Avını Öğrenme Süreci

Bilgi Edinme Aşaması: Günümüzde en hızlı bilgiye erişme yeri internettir. İnternet’ten her türlü bilgiye ulaşabiliriz. Bu bilgiler çoğu zaman fotoğraflar ve videolar eşliğinde sunulur. Görsellerle yazının bir arada olduğu bilgileri kavramak daha kolaydır.

Bilgi edinmede en kestirme yol bir bilenden uygulamalı eğitim almaktır. Böyle bir imkanın olması avcının büyük balık avını öğrenme sürecini çok kısaltabilir. Üstelik uygulamalı eğitim kalıcı olur. Pek çok bilgi yaşanarak öğrenildiği için kalıcı olur. Ayrıca uygulama aşamasında problem yaşandığında bir bilene danışma fırsatı da değerlendirilebilir.

BUYUK BALIK AVLAYABILMENIN YOLLARI NELER OLABILIR

Malzeme Tedariki Aşaması

Malzeme seçimi konusunda da internet oldukça önemli bir kaynaktır. Pek çok forum sitesinde açılan bir tartışmaya konu hakkında bilgisi olanlar paylaşımda bulunabilmektedir. Bu sayede birçok detay tartışılmaktadır.

Malzeme satan siteler incelenerek malzeme hakkında da detaylı bilgi elde etme şansı vardır. Burada edinilen bilgiler, Youtube da yayınlanan deneme ve test videoları izlenerek teyit edilebilir. Bu araştırmalar kişiye doğru seçimi yapması konusunda çok faydalı olur.

BUYUK BALIK AVLAYABILMENIN YOLLARI NELER OLABILIR

Malzeme Seçimi

Malzeme seçimi konusunda da bir bilene danışmak işlerin hızlanmasını ve doğru tercihlerin yapılmasına katkı sağlayabilir. Seçim yaparken en önemli husus olta ve takımların ne için kullanacağına karar vermektir. Tercihin doğru yapılması, doğru malzemenin alınmasını sağlar. Ne yapacağına karar verememiş birisinin doğru malzemeyi seçebilmesi çok mümkün değildir. Doğru malzeme seçimi avda alınacak keyfi en üst düzeye taşır.

Tecrübe Edinme Aşaması: Bilgi edindik. Yapmayı düşündüğümüz ava uygun malzemeyi aldık. Artık bunları kullanarak büyük balık avı tecrübesini yaşamamız gerekir.

Bilgi edinme sürecini bir bilenden öğrenebilirsek süreçler çok hızlanır demiştik. Evet bu tecrübe esnasında bilgi edinirken doğru malzemeyle av yapmayı, balıkla nasıl mücadele edileceğini ve balığı tekneye almayı da öğreniriz. Bu şekilde bütün süreçleri bir arada yaşama şansımız olur. Bütüncül bir şekilde edinilen bilgi ve tecrübe bilgi edinme süreci kısaltır. Resmin bütününü anlamamızı sağlar.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/JuZtSgLGqak

Büyük Balık Avlayabilmenin Yolları Neler Olabilir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.