FANGRI AVININ MUTLULUGUNU YASAMAK

Fangri Avının Mutluluğunu Yaşamak :

FANGRI AVININ MUTLULUGUNU YASAMAK

Ekim Ayının güzel bir sabahı balık avına çıktık. Arkadaşımız güzel bir büyük balık avı yapmak istiyordu. Meğer bugün bizi çok güzel bir sürpriz bekliyormuş. Günümüzü şenlendirecek avımız bizim için hazırlanıyormuş. Biz de onun için tura çıktık. Kısmetimizi almak için “ya nasip” dedik.

FANGRI AVININ MUTLULUGUNU YASAMAK

Yem Balığı Avı

Koy içinde çok güzel boyda yem balıkları avladık. Bu boydaki yemler ile her türlü büyük balığın avını yapmak mümkündü. Daha Hacivat Burnuna gelmeden oltaları topladık. Sabah çayımızı içip sohbet ederek başlangıç merasına doğru yol aldık. Amacımız başlangıç için belirlediğimiz meradan başlayarak Adrasan istikametine doğru olta çekerek dönmekti.

FANGRI AVININ MUTLULUGUNU YASAMAK

Büyük Balık Avı Başlıyor

Meraya yaklaşırken bir tane canlı yem için olta çektik. Burada da yem balığı bizi hiç üzmedi. Hemen Akya Oltasını hazırlayıp suya bıraktık. Bugün değişik bir yöntem denemeye karar verdim. Oltaya dip yaptırıp tekneye yol verdim. Sonra oltayı arkadaşa verdim. Daha bir dakika bile yol almadan kaloma şiddetle akmaya başladı. “Akya geldi” diyerek tekneyi açık suya almaya başladık. Balık bu arada şiddetle kaloma boşaltmaya devam ediyordu. Oltada güzel bir balık olduğu kesindi. Keyifle meranın dışına çıkarak mücadeleye başladık.

FANGRI AVININ MUTLULUGUNU YASAMAK

İlk başlarda balık çok sıkı mücadele etti. Ama sonra gücü azalmaya başladı. Tekneye alırken rahatça gelmeye başladı. Bu sezon sular çok bulanık olduğu için balığı net olarak göremiyorduk. Teknenin altında bir iki tur atmasına izin verdik. Sonrasında teknenin yanında gözüktüğünde Fangri olduğunu anladık. Çok şaşırdık. Tam anlamıyla sürpriz oldu. Güzel bir av bekliyorduk. Ama bu kadar güzelini beklemiyorduk.

Fangri Avlamak

Fangri, genellikle 100 m civarında av verir. Bu yüzden 40 – 50 m Fangri avı yapabilmek her zaman mümkün olmaz. Bu yüzden bizim için kıymetli bir avdır. Her avladığımızda mutluluğumuza diyecek olmaz. Bugün de bizi şereflendirerek çok mutlu etti.

Bir süre bu güzelliği seyre daldık. Sonra ona dokunmak ve onunla video ve resim çektirme çabası içine girdik. Böyle bir av her şeye değdi. Keyifle sohbet ederek Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/bUdEcX2BU2U

Fangri Avının Mutluluğunu Yaşamak

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.