ILK CIKILAN BALIK AVI

İlk Çıkılan Balık Avı :

ILK CIKILAN BALIK AVI

Genellikle ilk balık avı ufak balıklar ile başlar. Adrasan’da bu durum biraz değişiklik gösterir. Bu avımızda da olduğu gibi, büyük balıklar avcılara “merhaba” der. İlk balık avı tecrübesini bu boy balıklarla yapanlar daha ilk günden büyük balık avcısı olur. Böyle bir tecrübe her avcı için unutulmaz bir anı olarak hafızalara kazınır. Artık onların çok değerli bir hobisi olur.

ILK CIKILAN BALIK AVI

Denizin Rehabilite Edici Etkisi

Balık avını hobi edinenlerin bir psikoloğa asla ihtiyacı olmaz. Çünkü denizin sakinleştirici ortamında olmak ve balık avı yapmak veya yapmaya çalışmak rehabilite eder. Bu ortamda sakinleşip dinlenen beyinler huzur bulur. Akşama avladıkları balıkları dostları ile ziyafet ortamında yediklerinde mutlu olurlar. İşte bu yüzden bir insana daha iyi hissettirebilecek ne olabilir ki? Üstelik bu paylaşımda avcının sadece kendisi değil çevresindekiler de benzer şekilde rehabilite olurlar. Yani bu mutluluk hali onlara da bulaşır. Sonunda mutluluk pandemisi yaşanır.

ILK CIKILAN BALIK AVI

Balık Eti Mi Mutluluğu Mu Daha Üstündür

Balık avı denizde tekne ile yapıldığında pahalı bir aktivitedir. Bu yüzden balık avı turuna gelmek isteyenler balık avının garanti olmasını beklerler. Bu şekilde maliyet ve fayda maksimizasyonu yapmak isterler. Genellikle balığın et değeri ile bunu yapma planları vardır. Ama ilk büyük balık avlarını yaptıklarında meselenin et olmadığını fark ederler. Büyük balık avında tecrübeleri arttığında asıl meselenin denizde olmak, beyinlerini dinlendirmek ve kısmetlerini denem olduğunu kesin olarak anlarlar. Bu aşamadan sonra balık avına illa balık avlayacağız diye gelmezler. Aksine, balık avlama heyecanını yaşarken dinlenip huzur bulmak için gelirler. Bu durum onlar için özgüvenlerinin üst seviyeye çıktığı bir aşamadır. İşte balık avından elde edilebilecek faydanın en üst seviyeye çıktı aşama budur.

ILK CIKILAN BALIK AVI

Balık avında huzur bulmak

Arkadaşımız ile geçen sene 130 cm Lambuka avı yapmıştık. Bu av bizim yeni Lambula rekorumuz olmuştu. Bu avdan önceki rekor 100 cm di. Sabah çıktığımız avda yem balığı arayışımız devam ediyordu. O ana kadar oltamıza yem balığı atlamamıştı. Bulunduğumuz yerde balık hareketliliği çok fazlaydı. Bir anda suda dev Lambukanın siluetini gördüm. Uzun zamandır çantamda taşıdığım 14 cm Yo-zuri rapala vardı. Hemen onunla bir takım hazırladım. Takımı suya bırakıp 30 m yol almadan kaloma şiddetle aktı. Uzun bir mücadele sonrası balığı tekneye aldığımızda ikimizde çok mutluyduk.

Bir sene sonra arkadaşımız eşi ile balık avına geldi. Bu sayede eşinin de kendi yaşadığı mutluluğu tatmasını istiyordu. Kısmet eşinin yüzüne iri Yazılı Orkinos avıyla güldü. Yine yem balığı arayışı içindeyken oltalarımıza 2 – 3 Kg Yazılı Orkinoslar atladı. Çok sıkı mücadele eden Yazılı Orkinosları çekerken değişik heyecanları bir arada yaşadık. Balık avında benzer duyguları sevdiklerimizle beraber yaşamak da mutluluk ve huzur vesilesidir. Balık avında elde edilecek en üst düzey faydalardan biri de bu paylaşımdır.

İlk Çıkılan Balık Avı

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/wwwBEwXM8Vo

İlk Çıkılan Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.