JIGGING YONTEMINDE RITM HER SEYDIR

Jigging Yönteminde Ritm Her Şeydir :

JIGGING YONTEMINDE RITM HER SEYDIR

Balık avında suni yem yaralı balık hareketleriyle avlanmak istenen balığın dikkatini çekerek istek oluşturursa av gerçekleşir. Bu sebeple suni yem olan jig’e yaralı balık taklidi yaptırabilmek gerekir. Bu da belli bir ritimle kamışın sallanması ve bu arada sarım işleminin eş zamanlı yapılmasıyla mümkündür.

JIGGING YONTEMINDE RITM HER SEYDIR

Ritim, her kişi için balık avı yapıldıkça şekillenir. Bu şekillenme; jigging yapan kişinin balık avı tecrübesi, balık hareketleri konusunda ki bilgisi, mera seçimi, mera kullanım bilgisi, jig makine ve kamış kullanım bilgisi ve alışkanlıkları, kamışı sallama açışı, kişinin boyu, fiziksel gücü ve güç kullanım bilgisi ve bunun gibi pek çok şeye bağlıdır. Kişinin ritim seçimi bu bilgi ve tecrübelerin yol göstermesinde şekillenir. Gelişmiş ve sonuç alan ritim kişiye özel bir durumdur. İki kişinin aynı ritmi tutturabilmesi çok mümkün değildir.

JIGGING YONTEMINDE RITM HER SEYDIR

Ritm bilgisi ve uygulaması gelişirken kişinin hissiyat duygusu da aynı oranda gelişmesi gerekir. Bir önemli konu da ritmin hissiyat duygusuyla paralel uygulanması gerçeğidir. Bu durum başarının temel unsurlarındandır. Özensiz ritim başarı getirir. Ama başarı hissiyat duygusuyla birleştiğinde hem başarı oranını arttırır, hem de masraf miktarını düşürür. Hissiyat bizim önceden tedbir alıp gerekli müdahaleyi zamanında yaparak balığın takımı koparmasını engeller. Aynı hissiyat taşa takılmada, zeminin yapısının tespitinde, balığın durumunun analizinde ve doğabilecek tehlikelerin zamanında önlenmesinde de çok önemlidir.

JIGGING YONTEMINDE RITM HER SEYDIR

Kondisyon İsteyen Balık Avcılığı

Jigging yöntemi sportif yeteneklerin ön plana çıktığı, kondisyon gerektiren bir yöntemdir. Başlarken bu çok önemli olmakla beraber, ilerleyen zamanda önemi azalır. Çünkü doğru ritmi yakalayan kişinin yorulma oranı düşer. Daha uzun süre yorulmadan veya kondisyonunu daha uzun süre üst seviyede tutarak jigging yapabilir. Bu şekilde ritim insana keyif vermeye başlar. Aynı zamanda avcı, balık avı için jig sallarken güzelce sporda yapmış olur. Güzel hava, bol güneş, güzel balıklar ve kazanılan sağlık. Hem de stresten arınmış bir şekilde.

Hissiyatın ön planda olduğu doğru ritmle yorulmadan, keyif alarak yapılan balık avında tutulan trofe balıkla başarı duygusunu içine sindiren kişi, spor yaparak terlemenin kendisinden uzaklaştırdığı negatif akımın etkisiyle stresten arınmış bir şekilde mutluluk hormonu salgılamaya başlar. Artık bu kişinin yanına hiçbir olumsuzluk uğrayamaz.

Jigging ile Trança Avı Videosuhttps://dai.ly/xl5y66

Jigging Yönteminde Ritm Her Şeydir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.