KOCAMAN AKYALARIN ARASINDAN KUCUGU OLTAMA ATLADI

Kocaman Akyaların Arasından Küçüğü Oltama Atladı :

Sabah kalkıp oltaları hazırlayıp Sulu Adaya büyük balık avı yapmaya gittim. Niyetin kurşunsuz takımla büyük balık avı yapmaktı. Adrasan Fenerinden itibaren yem balığı avı yapmaya başladım. Ama daha oltayı atar atmaz yem balık gelince bunun yanlış karar olduğuna anlayıp oltaları topladım. Sulu Adaya kadar hızlı bir şekilde gittim.

KOCAMAN AKYALARIN ARASINDAN KUCUGU OLTAMA ATLADI

Yem Balığı Avını Büyük Balık Avı Yapacağım Yerde Başladım

Hava ve deniz çok güzeldi. Böyle bir havada yeni denemeler yaparak balık avı yapmak çok keyifli olacaktı. Sulu Adaya varınca tekrar canlı yem için olta çekmeye başladım. Daha adaya yaklaşmadan yem balığı oltaya atladı. Balığı çekerken bir yandan da büyük balık avı yapmayı düşündüğüm yere doğru yaklaştım. Sonra tekneyi durdurup motoru kapadım. Yem balığını tekneye aldım. Hemen canlı yem ile oltayı hazırladım.  Büyük balık avı için suya bıraktım. Canlı yem balığı hızlı bir şekilde dibe dalmaya başladı. Bir ara durakladı. “Dibe indi mi” diye kontrol ettiğimde, Akya hızlıca oltaya asıldı. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Motoru çalıştırıp tekneyi açık suya doğru aldım.

KOCAMAN AKYALARIN ARASINDAN KUCUGU OLTAMA ATLADI

Aşağıda Devasa Balıklar Dolaşıyordu

Yeterince açık suya çıkınca Akya ile mücadeleye başladım. Mücadele oldukça çetin geçiyordu. Olta takımında kurşun ağırlıklar olmadığı için Akyanın bütün kafa vuruşlarını kamışta hissedebiliyordum. Bu şekilde mücadele etmek çok güzeldi. Mücadele gücüne bakarak gelen balığın çok büyük olmadığını anlamak zor değildi. Balık iyice yükseldiğinde teknenin altında üç tane büyük balık dolaşıyordu. Benim görebildiğim üç taneydi. Aralarından bir tanesi 30 Kg üstü gibiydi. Merada çok güzel balıklar vardı. En güzel yanı da bu balıkları çıplak gözle izleme şansımın olmasıydı. Bu inanılmaz bir manzaraydı. Böyle bir görüntü eşliğinde büyük balıkla mücadele etmek çok keyifliydi.

KOCAMAN AKYALARIN ARASINDAN KUCUGU OLTAMA ATLADI

Devasa Balıkların Şovu

Bu güzel olaydan sonra ben yine balıkla mücadeleme döndüm. Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Balığı teknenin yanına kadar yaklaştırıp tekneye aldım. Gelen balığın küçük olduğunu bildiğim ve büyük balıkları suda gördüğüm için elimdeki balığı geri saldım. Niyetim 30 Kg civarı bir Akya almaktı. Bu yüzden gelen ufak Akya’yı geri saldım. Aklım 30 Kg olan balıkta kalmıştı. Onu istiyordum. Ufak balık kesinlikle istemiyordum. Ufak balık almaktansa eli boş dönmeye razıydım.

Balık Avı Turunun Olmadığı Günlerde Yeni Yöntemler Denerim

Balık avı turunun olmadığı her gün amacım yeni yöntemler ile büyük balık avı denemeleri yapmaktı. Büyük balık avı denemesini geri bıraktığım balıkla gerçekleştirmiştim. Balıkla mücadele keyfine de doymuştum. Eli boş dönmek hiç önemli değildi. Bugün daha büyük balık avı olmazsa bir sonraki gün yeniden deneme şansım olacaktı. Acele etmeye hiç gerek yoktu. Bu sene balık boyları daha önceki seneler ile kıyaslanmayacak ölçüde büyüktü. Daha önceki senelerde en büyük balığımız 39 Kg olmuştu. Bu sene 54 Kg kadar çıkmak mümkün olmuştu. Artık gözümüzü 70 Kg balıklara dikmiştik. Böyle olunca da 10 Kg civarı balıkları almak içimden gelmiyordu. Balık avı turlarında ancak gerçekten ihtiyaç olursa alıyorduk. Ya da ilk defa bu kadar büyük balık yakalayan bir arkadaş olursa onun için alıyorduk. Ben kendi avımda hep daha büyük balıkların avını yapmak için çabalıyordum. Ufakları geri bırakıyordum. Ufakları geri bıraktıkça daha büyük balıklar peşimizden koşturuyordu.

Yumurtalı Balığı Geri Bırakma Videosu: https://youtu.be/h1GR9bB7mr4

Kocaman Akyaların Arasından Küçüğü Oltama Atladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.