ZIPKINA NIYET AKYAYA KISMET

Zıpkına Niyet Akyaya Kısmet :

ZIPKINA NIYET AKYAYA KISMET

Balık avı sezonunun artık son günleriydi. Dalmayı özlemiştim. Bugünü zıpkınla balık avına ayırmaya karar verdim. Sabah her zamankinden daha erken kalkıp hazırlıkları yapıp yola çıktım. Tekneye güneş doğmadan binmiştim. Adrasan Fenerinin açığına ulaştığımda daha güneş yeni doğuyordu.

Yol kırk beş dakika kadar sürecekti. Bu arada yem balığı için olta çekmeye karar verdim. “Zıpkından sonra büyük balık avı yaparım” diye düşünüyordum. Fenerin açığında iki yem balığı aldım. Dalış yapacağım yerin yakınında da bir balık aldım. Üç yem balığım olmuştu. Oltaları topladım. Dalacağım yere yanaşıp demir attım.

ZIPKINA NIYET AKYAYA KISMET

Sinarit Görmek Mümkün Olacak Mı

Dalış için hazırlanıp dalışa geçtim. Suda görüş oldukça iyiydi. Güzel dalışlar yaptım. Bir Tral, bir de iri Sargos vurdum. Her zaman dalış yaptığımda bulmayı umduğum Sinarit ortalarda gözükmüyordu. Aslında avlamasam bile Sinarit ile hasret gidermeyi çok isterdim. Benim için Sinariti suda görmek, avını yapmaktan daha değerlidir. Bu yüzden sadece yemek için 3 – 4 Kg bir Sinarit avlamak yeterli olur. Zaten ufakları sadece seyretmekle yetinirim. Bugün Sinarit görmek kısmet değilmiş.

ZIPKINA NIYET AKYAYA KISMET

Oltayla Büyük Balık Avı

Daldığım yerin biraz ilerisindeki merada büyük balık avına başladım. İlk turda yemimi Balon Balıkları yedi. Yemi balonlara kaptırmama rağmen, tecrübelerim burada büyük balık olduğunu söylüyordu. Hatta Fangri avı yapmayı hayal ediyordum. Hemen ikinci yemi kancaya takıp bir tur daha attım. Bu sefer Akya kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Balığı mera dışında açık suya alıp mücadeleye başladım. Ama tam bu esnada telefon tutacağı yerinden çıkıp düştü. Oltayı bir yere sabitleyip onu düzeltmeye koyuldum. Düzeltmek bir yana telefon tutacağı parçalarına ayrıldı. Ondan vazgeçip balığı çekmeye karar verdiğimde balığın oltadan kurtulmuş olduğunu fark ettim. Kendime kızmama rağmen “kısmet değilmiş” deyip kendimi sakinleştirdim. Bugün güzel ve kısmetli bir gündü. Günün keyfini çıkarmaya karar verdim. Allah’a şükredip ne kadar şanslı olduğumu düşündüm.

ZIPKINA NIYET AKYAYA KISMET

Problemler Sakin Kafa İle Çözülür

Balık avı yaparken video ve resim çekmek paylaşımda bulunmak için vazgeçilmezdi. Sakince oturup telefon tutacağını toparladım. Sonra yeniden telefonu yerine takıp üçüncü yemi hazırladım. Merada pozisyon alıp yemi saldım. Daha meraya yeni girmiştim ki, kaloma akmaya başladı. Bugün gerçekten de çok kısmetli bir gündü. Balığı meranın dışında açık suya alıp mücadeleye başladım. Bu sefer telefon tutacağı sorun çıkarmadı. Ben de keyifle Akya ile mücadelemi sürdürdüm. Bu şekilde sabırlı olmanın ve şükretmenin ödülünü almıştım.

Zamanı Tadını Çıkarmak

Balıkla mücadele ederken zamanın geçmesini istemez bir keyif halim vardı. Bu yüzden acele etmeden etrafı seyredip mücadeleme devam ediyordum. Her şey çok güzeldi. Şimdi düşününce her olup bitenin aslında bu güzelliği daha da anlamlı hale getirdiğini ve hayata bir espri kattığını görebiliyordum. Aslında her şey bir bütünlük içinde güzeldir.

Balıkla mücadelemi bitirip onu tekneye aldım. Sonra onu seyre daldım. Akya çok güzel bir balıktır. Denizde avlanmak için yaratılmış üstün bir avcıdır. Şimdi bana av olması tam anlamıyla ironiydi. Bu yüzden balığı geri bırakmayı ciddi olarak düşündüm. Ama evde balığa ihtiyaç vardı. “Bugünkü kısmetimde buymuş” deyip evin yolunu tuttum.

Büyük Balık Avı Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=FGh3J1Uplh0

Zıpkına Niyet Akyaya Kısmet

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.