AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Akşam Suyunda Balık Avı :

AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Akşam suyu için balık avı turum yoktu. Hava ve deniz çok güzeldi. Böyle bir fırsatı kaçıracak değildim. Ayrıca evde balığa da ihtiyaç vardı. Turdan döneli bir kaç saat geçmiş olmasına rağmen denizde olmayı özlemiştim. Denizin çağrısına büyük bir hevesle kulak verdim. Neşe içinde denize doğru yol alırken içimde büyük bir mutluluk vardı. Sanki sevgilimle buluşmaya gidiyordum.

AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Tekneye binip Adrasan Koyunda yol almaya başladım. Bir yandan da oltaları hazırlayıp yem balığı avı için denize bıraktım. Niyetim çok oyalanmadan Pırasalı Adaya doğru gitmekti. Ayıderesi’nin açığından geçerken ilk yem balığı oltama atladı. Teknede bir tane yemim olunca artık hızlıca adaya doğru gitmeye karar verdim. Bir yemi de Gemliyik Koyunun açığında aldım. Sonra adanın boğaz kısmından geçip hızla Çoban Limanına doğru gittim. Büyük balık avına Çoban Limanının açığında başlamak istiyordum. Tam meraya geldiğimde oltama son bir yem balığı daha takıldı. Sevinçle oltayı toplayıp canlı yemi tekneye aldım.

AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Canlı Yem Bekletilmeye Gelmez

Adaya yaklaşırken canlı yem için hazırlığımı yapmıştım. Genellikle bu civarda canlı yem alma ihtimali çok fazladır. Bu sayede hemen Akya Oltasını hazırlayıp büyük balık avı için dip sırtısı çekmeye başladım. Tam akşam suyu zamanıydı. Balık avı için en uygun zamandı. Öyle de oldu. Kısa süre içinde kaloma müthiş bir güç ile çekilmeye başladı. Tekneyi açık suya doğru çevirip oltanın boşluğunu aldım. Sonra rölanti hızında dışarı doğru çıkmaya başladım. Tam bu anda balık da benimle açık suya doğru yöneldi. Bu sayede kolayca taşlık dip zeminden uzaklaşma fırsatı buldum. Sonra motoru durdurup balıkla mücadele etmeye başladım.

AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Balığın büyük olduğunu ilk anda kalomayı boşaltma şiddetinden belliydi. Bu yüzden hiç acele etmeden bu mücadelenin tadını çıkararak oltayı sardım. Ayrıca kalomayı da çok sıkmadım. Böylece balık da istediği zaman kolayca kalomadan alabiliyordu. Mücadelenin çabucak bitmesini istemiyordum. Bu şekilde anın tadını çıkarmak ve bu kadar güzel bir ortamda balık avı yapabilmenin ayrıcalığını yaşamak istiyordum. Balığı yorarak tekneye aldım. Balık teknede çok ihtişamlı gözüküyordu. Akşamın bu vaktinde ışık da çok güzeldi. Işığın bu yumuşak tonları çok dinlendiricidir. Sanki kendi kendimi balık avı turuna çıkarmış gibi hissediyordum. Çok keyifli bir ortam vardı. Anı yaşamak böyle olsa gerekti. Gerçekten de tam o anda anı yaşıyordum. Bu an için Allah’a kaç kere şükrettim bilmiyorum. Ama her şeye değerdi.

AKSAM SUYUNDA BALIK AVI

Büyük Balık Avı Gerçek Bir Nimettir

Balıkla geri dönüşüm de çok keyifliydi. Geri dönerken zamanı durdurmak gibi bir isteğim vardı. Tekne suyun üzerinde süzülerek kıyıya doğru yol alıyordu. Güneşin son ışıklarının denizdeki yansımaları çok güzeldi. Bu ruh halindeyken telefon çalmaya başladı. Telefondaki arkadaş “abi bizim motoru çalıştıramadım. Denizde kaldık. Bizi sahile çekebilirmisin”? dedi. Adrasan Koyunun açığındaki bir reef de av yaptıktan sonra dönüşe geçecekleri sırada motorlarının çalışmayacağı tutmuş. Bunun üzerine hemen tekneyi çevirip hızla onlara yardım etmeye gittim. Tam onlara ulaştığımda teknenin hareket ettiğini gördüm. Sevinerek yanlarına yanaştığımda motoru çalıştırmayı başarmışlardı. Tedbir amaçlı bir süre beraberce kıyıya doğru yol aldık. Sonra ben hızlanarak onlardan ayrılıp kıyıya döndüm.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/ke2-JQWgYe8

Akşam Suyunda Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.