BALIK AVINDA LEZZET SAMPIYONU

Balık Avında Lezzet Şampiyonu :

BALIK AVINDA LEZZET SAMPIYONU

Arkadaşlarımız büyük balık avı yapmak için geldiler. Ekim ayının en güzel günlerinden biriydi. Denizde balık avına çıkan her zaman olduğundan daha çok tekne vardı. Belli ki, bugün pek çok kişi güzel bir av yapmak umuduyla balık avına çıkmıştı. İnsanların enerjisini hissedebiliyorduk. Bu durum bizi de motive ediyordu. Her tekne birbiri ile selamlaşarak ve bir birine rastgele diyerek avına devam ediyordu. Birkaç tekne beraberce aynı yönde avlanırken birkaçı da farklı yerlerde nasibini arıyordu. Ama genel eğilim hava güzel olduğu için Sulu Ada istikametine gitme şeklindeydi.

BALIK AVINDA LEZZET SAMPIYONU

Adrasan Koyunda Yem Balığı Avı

Adrasan Koyu içinde önce yem balığı için yüzey sırtısı çektik. İki adet yem balığı alınca hemen yönümüzü Sulu Ada istikametine çevirdik. Koy çıkışında üçüncü yem balığını da alınca oltaları topladık. Sabah çayımızı içerken hızlıca adaya doğru yol aldık. Çayın sıcaklığıyla sohbet de koyulaştı. Balık avında olduğumuzu unutmuş bir şekilde denizde olmanın tadını çıkarmaya başladık. Adaya yaklaşırken oltaları tekrar suya bıraktık. Artık son bir canlı yeme ihtiyacımız vardı.

BALIK AVINDA LEZZET SAMPIYONU

Canlı Yemle Büyük Balık Avı

Canlı yemi adanın doğusunda açık denize çıktığımız esnada aldık. Hemen Akya Oltasını hazırlayıp büyük balık avına başladık. Önce 40 – 60 m suyunda canlı yemle dip sırtısı çektik. Niyetimiz 20 Kg civarı bir Akya avı yapmaktı. Ama Akya oltalarımıza hiç vurmadı. Sonra 80 – 110 m suyuna çıktık. Oltayı 90 m suyuna kadar indirerek dip sırtısı yaptık. Akıntı çok fazla olduğu için derinlere oltayı indirmek ve istediğimiz mevkide durabilmek çok zordu. Bütün çabamıza rağmen büyük balık avı yapmak mümkün olmadı.

BALIK AVINDA LEZZET SAMPIYONU

Güzel Günü Süsleyen Muhteşem Balık

Akıntıdan kurtulup daha sakin bir yerde ava devam etmek için adanın kuzey tarafına geçtik. Daha önceden ince takımı dibe indirerek Akya avı yaptığım bir yerden geçerken buraya takımı indirme fikri aklıma geldi. Motoru boşa alıp takımı orada dibe kadar indirdik. Daha tekneye ilk yol verdiğim anda kaloma hızla akmaya başladı. “Akya geldi” diye sevindik. Ama balığın mücadele şeklinin Akya’ya benzemediğini anlamak çok uzun sürmedi. Mücadele şekli daha zayıf olduğunda Lagos çektiğimizi anladık. “Lagos” kelimesini duyan arkadaşların heyecanı daha da arttı. Artık mücadeleyi daha itinalı bir şekilde devam ettirdik.

Sonunda balık suda gözüktü. Kocaman bir Kum Gridası suyun yüzüne çıktı. O anki sevinci tarif etmeye kelimeler yetmezdi. Bu yüzden arkadaşlar sevinçten konuşamıyorlardı. Avımız beklentileri aşmıştı. Bu boyda bir Kum Gridası her zaman kısmet olmayacak çok değerli bir avdı. Bundan dolayı bugün bizim en kısmetli günümüz oldu. Darısı hep çaba harcayıp isteyenlerin başına diyelim.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/v-7Ou-EPSYY

Balık Avında Lezzet Şampiyonu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.