OLTADAKI AKYANIN MUCADELESI BUYUK KENDISI KUCUKTU

Oltadaki Akyanın Mücadelesi Büyük Kendisi Küçüktü :

Ali Bağcı bu sefer balık avına kızı ve arkadaşının oğlu ile geldi. Bu tur çocukların balık avı olacaktı. Balık avında bayanlar ve çocuklar çok kısmetlidir. Bu yüzden onlarında kısmetli olacağını düşündüğümüz için av yapacağımız konusundan hiç bir kuşkumuz yoktu. İsteğimiz avlayacağımız balığın büyük olması yönündeydi. “Kısmet” deyip yola koyulduk.

OLTADAKI AKYANIN MUCADELESI BUYUK KENDISI KUCUKTU

Adrasan Koyundan biraz açılınca oltaları yem balığı için suya saldık. Bugün Sulu Ada istikametine gitmeye karar verdik. Yolda güzel yem balıkları avladık. Hava güzel, deniz sakindi. Güzel bir havada çocuklarla av yapmak daha kolaydı. Oltalara sırayla balık atlıyordu. Çocukların keyfi yerindeydi. Adanın yakınına gelince büyük balık avına başlamaya karar verdik.

OLTADAKI AKYANIN MUCADELESI BUYUK KENDISI KUCUKTU

Canlı Yem Arama Telaşımız

O anda elimizde sadece ölü yemler vardı. Bir tane canlı yem avlamaya karar verdik. Bir süre dolaşıp canlı yem balığı aradık. Hatta canlı yen avlama konusunda biraz da ısrarlıydık. Çok geçmeden bir tane canlı yem oltamıza atladı. Heyecanla onunla mücadele edip tekneye aldık. Çocuklar canlı yem ile oltanın nasıl hazırlanıp salınacağını merak ediyorlardı.

OLTADAKI AKYANIN MUCADELESI BUYUK KENDISI KUCUKTU

Büyük Balık Avı Başlıyor

Ben Akya Oltasını hazırlarken çocukların heyecanı da artmıştı. Her zaman büyük balık hazırlığı bile insanları heyecanlandırmak için yeterli olur. Özellikle büyük balık avına başladığımız ilk yarım saat ile bir saat arasında çok heyecanlı olurlar. En güzeli de, büyük balığın bu esnada oltaya atlaması olur. Böyle olunca heyecan coşkuya dönüşür. Yoksa heyecan bir saatten sonra azalmaya başlar. Ama büyük balığın oltaya vurması ile beraber coşku olması gereken boyutta yaşanır.

OLTADAKI AKYANIN MUCADELESI BUYUK KENDISI KUCUKTU

Çocuklar merakla büyük balığın oltaya vurmasını bekliyorlardı. Tam aralarında fantaziler kurmaya başladıklarında kaloma boşalmaya başladı. İlk anda balıkla bir süre Ali mücadele etti. Sonra sıra çocuklara geldi. Onlar heyecanla sıralarını bekliyorlardı. Bir süre Ali’nin yardımı ile oltayı sardılar. Onlar yorulunca Ali balıkla mücadeleye devam etti.

Büyük Balık Mücadelesi

Balık ilk oltaya atladığında çok çekmedi. Ama zaman ilerledikçe balığın mücadele gücü çok arttı. Çok sıkı mücadele etmeye başladı. Mücadelesine bakınca büyük balık gibiydi. Ama karakteristik davranışlarına bakınca o kadar da büyük değildi. Bu yüzden mücadelesine devam ettiğimiz balığı geri bırakma fikri aklımızda belirmeye başlamıştı. “Acaba çocuklar için alsak mı”? diye düşünüyorduk. Ama balığı tekneye aldığımızda ilk anda düşündüğümüz gibi küçük bir Akya olduğunu gördük. Bırakma fikri çocuklara çok sıcak gelmese de onlara örnek olsun diye bırakma kararı verdik. Sonuçta büyük balık avlamak konusunda Ali ile son yıllarda hiç sıkıntı yaşamadık. Ali Bağcı’nın kısmetiyle pek çok büyük balık avı yaptık.

Daha büyük balık avlarız temennisiyle balığı geri saldık. Çocuklar bu duruma ilk anlarda çok sıcak bakmasa da sonradan onlarda bu durma memnun oldular. Çünkü insanın fıtratında öldürmekten çok yaşatmak vardır. Zaten o yüzden dünya nüfusu bu kadar artmıyor mu? İşte bu yüzden artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için de avladığımız balıkların daha olgun boylarda olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca israfların da önüne geçmemiz gerekiyor. Bu durumun en verimli çözümü sportif balıkçılıktır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be./Vy6gj9uhrl4

Oltadaki Akyanın Mücadelesi Büyük Kendisi Küçüktü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.