SAKIN DENIZDE ZARGANA AVI

Sakin Denizde Zargana Avı :

SAKIN DENİZDE ZARGANA AVI

Sabah tekne ile Adrasan Koyunda balık avı için yol alırken deniz ve hava muhteşemdi. Böyle bir günde denizde olmak çok güzeldi. Havanın ve denizin keyfini çıkararak yol alırken oltalarım sudaydı. Büyük balık avı için yem balığı arayışım başlamıştı.

SAKIN DENİZDE ZARGANA AVI

Sulu Ada İstikameti

Hava ve deniz güzel olduğunda genellikle Sulu Ada istikametine gitme isteğim daha fazla olur. Bugün de öyle yapıp dümeni Sulu Adaya doğru kırdım. Açık denize doğru çıkarak yol aldım. Yem balığı biraz sıkıntılı gibiydi. Oysa böyle güzel havalarda yem balığı verimli olur. Bugün ise havanın sakinliğine uyan yem balıklarında da bir hareket yoktu.

SAKIN DENİZDE ZARGANA AVI

Adaya vardığımda büyük bir umutla adanın etrafını dolarak yem balığı aradım. Ama bir faydası olmadı. Hava ve deniz güzel olduğu için açıkça balık avına bonus gözüyle bakıyordum. Balığın oltama atlamaması bile keyfimi kaçırmıyordu. İçimden “hiçbir şey olmazsa Zargana avı yaparım” diyordum. Niçin böyle diyordum. Çünkü Zargana avını ancak hiç bir yem balığı avlayamadığımız günlerde yaparız. Ayrıca Zargana avına garanti gözüyle bakarız. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden Zargana avı için oltayı hazırladım.

SAKIN DENİZDE ZARGANA AVI

İpek Floşla Zargana Avı

Hava ve deniz o kadar harikaydı ki, balık avı tam anlamıyla keyfe dönüşmüştü. Olta çekerken bir yandan doğayı, diğer yandan da denizin billur gibi suyunda denizin muhteşem dip yapısını seyrediyordum. Tekne ilerlerken kaçışan ufak büyük balıkları rahatlıkla görebiliyordum. Tam bu esnada kaloma hızla boşalmaya başladı. Zargana ipek floşa takılarak kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Tam bu aşamada keyfime bir de balık avı mücadelesi eklenmişti. Bu doğada balık avı yapabildiğim için kendimi çok imtiyazlı hissediyordum. Mutluluğun tam tanımı bu olsa gerek.

SAKIN DENİZDE ZARGANA AVI

Zargana kalomayı boşaltmaktan yorulunca kalomayı çok hafif sıkıp oltayı sarmaya başladım. Oltayı sakin bir şekilde sararken etrafı seyrederken balık avının keyfini sürüyordum. Artık Zargana suyun yüzünde gözükmeye başlamıştı. Takımda, oltayı sarmamı engelleyecek hiçbir unsur olmadığı için balığa 1,5 m kalana kadar sardım. Sonrada kamışı kaldırarak balığı içeri aldım. Zargana bu aşamada kendini kurtarmak için kıpır kıpırdı. İpek floşu ucundan ısırmış ve gaganın ucuna dolamıştı. Kalomanın balığı çekebilecek sıkılıkta olması, Zargananın ipeği yırtmasını engellemişti. Balığı ipek floştan kurtarıp balık kovasındaki suya koydum. Bu şekilde büyük balık avı için açığa çıktım.

Büyük Balık Avı Başlasın

Canlı Zargana ile Akya Oltasını hazırlayıp büyük balık avına başladım. Ama bir süre sonra canlı yemi ne yazık ki, Balon Balıkları yedi. Artık öğlen olmuştu. Bunun üzerine oltayı toplayıp dönüşe geçtim.

Sakin Denizde Zargana Avı

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/jDZpQoWcXAw

Sakin Denizde Zargana Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.