SULU ADA ISTIKAMETINDE BALIK AVI

Sulu Ada İstikametinde Balık Avı :

SULU ADA ISTIKAMETINDE BALIK AVI

Balık avına çıkarken iki istikamete gitme seçeneğimiz vardır. Bunlardan biri Pırasalı Ada, diğeri de Sulu Ada istikametidir. Havanın sert olduğu günlerde Pırasalı Ada istikametine gideriz. Çünkü Adrasan Koyu oldukça büyük bir koydur. Koyun çevresi yüksek dağlarla çevrilidir. Bu yüzden doğu, güneydoğu ve doğu-kuzeydoğu rüzgarı dışındaki rüzgarlardan çok fazla etkilenmez. Pırasalı Ada istikametine giden tarafta koyun çıkışı 4,5 mildir. Koyun hemen çıkışında Pırasalı Ada bulunur. Bu yüzden sert avlarda bu yönde av yapacak oldukça büyük ve verimli bir alan vardır.

SULU ADA ISTIKAMETINDE BALIK AVI

Güzel Havada Balık Avı Doyumsuzdur

Havanın ve denizin güzel olduğu günlerde Sulu Ada öncelikle tercih sebebi olur. Aslında her iki istikamet de dönem dönem çok verimli meralara sahiptir. Özellikle sonbaharın sakinliğinde Sulu Ada istikametinin güzelliğine doyum olmaz. Tabii aynı şeyleri Pırasalı Ada istikameti için de geçerlidir. Ama son yıllarda Adrasan tanıtımında Sulu Ada daha fazla ön plana çıkarıldığından popüler olmuştur. Tabi bunun daha başka geçerli sebepleri de vardır. Bununla ilgi burada geçmiş makalelerimden örnekler paylaşacağım. Böylece nedeni daha iyi anlaşılır.

SULU ADA ISTIKAMETINDE BALIK AVI

Sulu Ada istikameti, Adrasan Koyunun güneyinde kaldığı için bu tarafta deniz daha çabuk derinleşir. Adanın 5 mil açığında da Beş Adalar bulunmaktadır. Adaların bu kadar yoğun olduğu yerlerde zemin kayalık ve kırma taşlık olur. Bu yüzden balıklar için çok güzel meralardır. Aynı zamanda pek çok balık türü için üreme ve göç zamanı geçiş alanlarıdır. Bu dönemler de yaz sonu ve sonbahar aylarına tekabül eder. Kısaca balık avı için mükemmel zamanlardır. Aynı zamanda bu aylar büyük balıklar için hasat zamanıdır. Bu yüzden balıklar bu dönemlerde kıyılara yönelirler. Büyükler kıyılara yönelince kıyılarda balık miktarı hızla artar.

SULU ADA ISTIKAMETINDE BALIK AVI

Hasat Zamanında Balık Avı

Hava güzel, balık bolsa bize de balık avının keyfini yaşamak düşer. En fazla yakala bırak avlarını da bu dönemde yaparız. Bir de bunlara doğanın güzellikleri eklenince tadına doyum olmaz anlar yaşanır. Hele bir de bunlara çok nadir av veren balıkların avları da eklenince tadına doyum olmaz. Bu anları anlatmaya kelimeler yetmediği gibi, bu kadar güzelliği yalnız yaşıyormuş izlenimi vermek istemem. Bu yüzden balık avı turu düzenleyerek katılımcılarla bu güzellikleri paylaşmayı tercih etmekteyiz.

Çok Güzel Anılar Biriktirilecek Zamanlar

Ağustos – Kasım ayları arası dönem balık avının ve doğanın en güzel aylardır. Bu aylar balık avında hasat zamanıdır. Pek çok büyük balık beslenmek ve göç etmek için kıyılara yönelir. Biz de bu balıkların peşinde büyük balık avı yapmak için her sabah ve akşam suyunda denizde oluruz. Bu sayede pek çok amatör balıkçı balık avı turlarımıza katılarak büyük balıklarla tanışırlar. Büyük balık avı katılımcıların balığa ve balık avına bakışını değiştiren bir avdır. Büyük balık avının yarattığı psikoloji çok farklıdır.

Büyük Balık Avı Psikolojisi

İnsanlar büyük balık avlamak için gelirler, ama karşılaştıkları balığın hayal ettiklerinden çok daha büyük olduğunu görüp şaşırırlar. Bu şaşkınlık onları balığı daha detaylı incelemeye iter. Balığı inceledikçe daha fazla hayret edilecek detayı fark etmeye başlarlar. Detaylar arttıkça balığa ve dolayısıyla onların yaşam alanı olan denize olan saygıları artar. Bu yeni psikoloji onları deniz ve balık sevdalısı yapar. Bir de bütün bu işler sonbaharın güzelliğinde yaşanırsa deniz ve balık tutku halini alır. Bu anlarda yaşananları anlatmaya gerçekten kelimeler yeterli gelmemektedir. En iyisi bunları şahsen yaşamak gerekir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/pLtEwsDKRis

Sulu Ada İstikametinde Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.