VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Video İstemeyen Arkadaşların Akya Avı :

VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Balık avı turumuz güzel bir Adrasan sabahında başladı. Erkenden buluşup denize açıldık. Arkadaşların aklında hayallerini süsleyen büyük balık avı vardı. Neşe içinde başlayan turumuz, bilgilendirici güzel bir sohbet ile devam etti. Adrasan Koyunda yol alırken yem balığı için oltalarımızı suya saldık. Önce oltaları nasıl kullanacağımızı anlattım. Sonra balık gelince nasıl davranmamız gerektiğini gösterdim. Sonra sabah çayı ve yem balığı avı ile devam ettik.

VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Rotamız Sulu Ada istikametiydi. Tekne 3 – 4 mil hızla yol alırken biz de yüzey sırtısı çektik. Sulu Adaya kadar herhangi bir hareket olmadı. Adaya vardığımızda her yerde balık oynakları vardı. Bu şekilde balıklar beslenmek için büyük bir gayret içindeydi. Bu yüzden pek çok yerde suyun yüzünde gözüküyorlardı. Bir oynaktan diğer oynağa doğru hızla hareket ederek yem balığı avı yapmaya çalıştık. Ama o kadar canlı yemin arasında bizim sahte balıklar ile ilgilenen yoktu. Derken kaloma akmaya başladı. İlk yemlik balık oltadaydı. Bu sayede ilk avımız yaptık. Onu tekneye alıp bir tanede canlı yem yapmak için arayışa girdik.

VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Büyük Balığa Başlama Zamanı

Bütün çabamıza rağmen bir başka balık oltamıza atlamadı. Artık yem balığı için ayırdığımız zaman hızla tükendi. Böylece büyük balığa başlamak için belirlediğimiz zaman geldi. Biz de oltaları toplayıp büyük balık için hazırlığa başladık. Bu şekilde hazırlıklarımız bitince büyük balık avına başladık.

VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Büyük balık bizi yem balığı gibi üzmedi. Adanın boğaz kısmına girdiğimizde kaloma şiddetle akmaya başladı. Kalomanın akış şiddetinden oltadaki balığın Akya olduğu çok belliydi. Bu şekilde mücadeleye başladık. İlk başta arkadaşlar çıkrık makineli oltayı kullanmakta zorlandılar. Bu yüzden bir kaç kez oltayı nasıl sarmaları gerektiğini gösterdim. Bu sayede daha rahat mücadele etmeye başladılar. Artık onlar için büyük balık mücadelesi keyifli olmaya başladı.

VIDEO ISTEMEYEN ARKADASLARIN AKYA AVI

Akya Mücadele Gücü

Akya beklediğimden daha güçlü mücadele etti. Bu yüzden onun daha büyük bir balık olduğunu düşündük. Mücadele sonrası Akya’yı tekneye aldığımızda hala çok hareketliydi. Bu sayede arkadaşlar büyük balık avından çok keyif aldılar. Ayrıca her seferinde büyük balığı teknede görmek, ona dokunabilmek çok değişik duygulara sebep olur. Bu sayede arkadaşlar bu duyguları da deneme fırsatını buldu.

Biz Videoda Gözükmek İstemiyoruz

Balıkla mücadele ederken ben bir yandan video çekimine başlamıştım. Böyle güzel bir mücadeleyi takipçilerimizle paylaşmak için gayret içindeydim. Arkadaşlar bir ara “biz videoda gözükmek istemiyoruz” dedi. Bu durum benim için doğal bir istek olduğu için hemen onları kadraj dışına aldım. Onların bulunduğu açılarda detay çekimi yaptım. Böylece onlarında isteğini karşılamış olduk.

Bu Sene Sulu Adadaki İlk Akya Avı

Bu sene Sulu Adada genellikle Balon Balıkları daha aktifti. Oltaya vuran Akyaların çoğunluğu da 5 Kg altı veya civarıydı. Bir de günlük tekne turları yoğunlukla Sulu Adaya gittiği için Pırasalı Ada istikametini tercih ediyoruz. Balıklar nede olsa yoğun sesten etkileniyor. Gerçi günlük tekne turlarının Sulu Adayı tercih etmesi bizim avı çok etkilemiyor. Sabah erkenden onlar adaya gelmeden biz işimizi bitirip dönmeye çalışıyoruz. Ama tercihimiz daha büyük balıklar olduğu için Pırasalı Adayı tercih ediyoruz.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/F4gg5F6PML4

Video İstemeyen Arkadaşların Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.